menu

JAZZ BRAK - AUTOFOCUS (2024)

mijn stem
3,62 (8)
8 stemmen

Belgiƫ
Hip-Hop
Label: Universal

  1. Draak op de Backpiece (2:18)
  2. 2024 (4:00)

    met Stab Beatmaker

  3. Smeh (3:43)

    met Treza

  4. K.O. (3:35)

    met Peet

  5. Sal Typ (3:02)
  6. Red Bull 64 Bars (3:10)

    met Chuki Beats

  7. Yes (3:47)
  8. 2064 (3:40)

    met Stab Beatmaker

  9. Pro Slide (3:08)

    met Roméo Elvis

  10. Terug (5:06)

    met Gandhi

  11. Grijs (3:06)

    met Emee.

  12. Sables Mouvants (2:52)

    met ABSOLEM

  13. Halfwerk (2:27)
  14. Autofocus (35:59)
totale tijdsduur: 1:19:53
zoeken in:
avatar van Yestsida
4,0
Vorig jaar had hij met zijn debuutalbum mijn album van het jaar te pakken... zal dit ook het geval zijn met de opvolger?

avatar van Yestsida
4,0
Eerste luisterbeurt klinkt goed. AUTOFOCUS laat niet dezelfde indruk na zoals BRAK dat wel deed/doet, we zullen zien hoe interessant deze tweede soloplaat blijft. De gastartiesten zijn, buiten zangeres Emee., jammer genoeg wel allemaal Franstalige rappers.

Van track 14 snap ik het nut niet. De eerste minuut horen we een fijne instrumental, vervolgens valt die weg en horen we Jazz Brak om de 5 seconden ongeveer "autofocus" zeggen... dit bijna 36 minuten lang. Heel vreemd en totaal nutteloos.

avatar van overmars89
3,5
Yestsida schreef:
Eerste luisterbeurt klinkt goed. AUTOFOCUS laat niet dezelfde indruk na zoals BRAK dat wel deed/doet, we zullen zien hoe interessant deze tweede soloplaat blijft. De gastartiesten zijn, buiten zangeres Emee., jammer genoeg wel allemaal Franstalige rappers.

Van track 14 snap ik het nut niet. De eerste minuut horen we een fijne instrumental, vervolgens valt die weg en horen we Jazz Brak om de 5 seconden ongeveer "autofocus" zeggen... dit bijna 36 minuten lang. Heel vreemd en totaal nutteloos.


Haha ik dacht je een grap maakte met 36min..

avatar van Yestsida
4,0
overmars89 schreef:
(quote)


Haha ik dacht je een grap maakte met 36min..


Nee, jammer genoeg niet! Heel vervelende outro, vooral als je niet meteen van nummer kunt veranderen. Waarom moet dat in godsnaam 36 minuten duren? Toch wel dé smet van dit album.
Verder ook jammer dat zijn STIKSTOF-collega's Zwangere Guy en Astrofisiks plaats hebben moeten maken voor enkel Franstalige rappers... maar dat heeft meer met mijn eigen zwakke kennis van Frans te maken.

avatar van Zwammer
Haha ik dacht gisteren ook dat m'n Spotify vastliep bij de dertigste autofocus. Dat het nog tientallen minuten zou doorgaan is me toen even ontgaan. Bijzondere keuze dan inderdaad, benieuwd naar het idee er achter.

avatar van Nr.4
Zeker fan van BRAK, deze nieuwe weet ik nog niet. Qua producties wel ok, maar pakt me wat minder. Raps zijn cool, maar ook wel veel van hetzelfde ofzo. Ik denk eigenlijk vooral dat het voor mij te snel komt. Ben nog geregeld naar BRAK aan het luisteren en dan komt deze al zo snel, had van mij best nog even mogen wachten. En de outro, tja. Die zet ik gewoon af, welk geniaal idee er ook achter mag zitten. 2024, 2064 en Terug, Sables Mouvants zijn mijn favoriete tracks vooralsnog, als geheel weet ik nog niet of ik dit vaak zou opzetten of dat ik dan gewoon BRAK uit de kast zou pakken.

avatar van Yestsida
4,0
Ik volg Nr.4.

In principe doet AUTOFOCUS niet veel verkeerd. Dit tweede soloalbum van Jazz Brak heb ik al veel beluisterd sinds het uit is en ik ben zeker dat er nog veel luisterbeurten gaan volgen, het ding is dat ik eigenlijk ook nog niet klaar ben met zijn debuutalbum BRAK dat vorig jaar uitkwam.
Dit project kan je best vergelijken met Moeras van STIKSTOF. In 2021 bracht de groep het fantastische Familie Boven Alles uit en een jaar later waren ze daar al weer met Moeras. Moeras is ook een goed album maar het weet niet exact dezelfde indruk te maken als haar voorganger... dat gevoel heb ik ook met dit studioalbum. Door een jaartje tussen de projecten te laten hadden Moeras en AUTOFOCUS misschien wel iets frisser aangevoeld.

Dat gezegd zijnde valt er over de kwaliteit van deze LP anders weinig op te merken hoor. Wederom bewijst Jazz één van de beste rappers uit de Lage Landen te zijn. Liefst hoor ik hem zijn poëtische bars spitten op rustigere producties zoals 2024, Yes, 2064, Terug en Grijs. Vooral het tweeluik 2024 en 2064 zijn puur genieten, heerlijke producties ook. Dat is trouwens iets wat de mannen van STIKSTOF wel goed doen buiten sterk rappen: ze hebben een uitstekend oor voor beats.

Smeh en Sables Mouvants zijn ijzersterke nummers waar de spanning te snijden is.

De Franstalige rappers (Treza, Peet, Roméo Elvis, Gandhi en ABSOLEM) klinken allemaal ook goed op de nummers waar ze op verschijnen... enkel jammer dat ik er vrij weinig van meekrijg. BRAK bevatte heel wat minder Frans, misschien daarmee ook dat die plaat me net iets meer doet.
Emee. is een zangeres die in het Nederlands zingt, haar bijdrage op Grijs klinkt niet slecht.

BRAK is mijn favoriete album van 2023, AUTOFOCUS gaat dit hoogstwaarschijnlijk niet zijn in 2024. Daargelaten zal dit project wel mijn top 10 halen. Sterke plaat met een eigen smoel. Elk nummer klinkt ook uniek en er staan absoluut geen skippers op. Nog steeds zou ik niet weten wie er betere Hip Hop maakt in de BENELUX dan de mannen van STIKSTOF.

En die overbodige outro dat bijna 36 minuten duurt? Dé smet op de plaat. De denkwijze hierachter is me niet duidelijk maar het lijkt me straf dat ik na een zinnige uitleg hier het nut wel van ga in zien.

Dikke 4*

Gast
geplaatst: vandaag om 19:38 uur

geplaatst: vandaag om 19:38 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.