Vandaag weer eens gedraaid. In zekere zin is dit een bloemlezing uit het werk: de eerste twee tracks komen van het album van de band in haar eerste gedaante,
Swamp Children - So Hot (1982) - MusicMeter.nl (ook Factory, én Factory Benelux); van de twee eerste albums 3-4 tracks en vervolgens alle tracks, op twee na van de 4 e.p's /12"s.
Na deze compilatie verscheen nog één album en één 12". Blijkbaar was de band toch een ietwat vreemde eend in de bijt bij Factory. Tony Wilson zocht de schuld bij zichzelf door toe te geven dat de band misschien te weinig promotie had gekregen en dat terwijl de band met haar prettige cross-over van Latin jazz en pop goed aansloot bij de acid jazz scene die eind 80's in Londen opkwam - Jamiroquai, Brand New Heavies, Galliano en Young Disciples om er maar een paar te noemen.
Van deze muziek - niets aan de hand, alles is relaxt, zeker met een cool drankje, soepel bewegen - wordt een mens blij.
Het grappige is evenwel dat een groot deel van de band werd gevormd door musici van A Certain Ratio, doom-funkers, neuroten-wave bij uitstek. Dezelfde ritmesectie die de onrustig, broeierige funk in da groove legden van Shack Up of Do the Du konden hier dus een vrolijk getinte groove neerleggen.
Jammer dat de band nooit de waardering heeft gekregen die ze eigenlijk wel verdiende. Maar goed, ook een band als Working Week was een vergelijkbaar lot beschoren. Het blijft een raadsel waarom een zo'n muzikaal klinkende band met een goede zangeres en een vrolijke noot in haar songs nooit breder succes kreeg. Als intro op de band volstaat deze compilatie zeker, ook als overzicht. Eigenlijk 3,75* - maar ik rond af naar 4*