menu

T Bone Burnett - The Other Side (2024)

mijn stem
3,94 (17)
17 stemmen

Verenigde Staten
Rock / Country
Label: UMG

  1. He Came Down (4:33)
  2. Come Back (When You Go Away) (2:56)
  3. (I’m Gonna Get Over This) Some Day (3:15)

    met Rosanne Cash

  4. Waiting for You (2:58)

    met Lucius

  5. The Pain of Love (2:27)

    met Lucius

  6. The Race Is Won (3:17)

    met Lucius

  7. Sometimes I Wonder (3:45)
  8. Hawaiian Blue Song (3:35)

    met Steven Soles

  9. The First Light of Day (2:51)
  10. Everything and Nothing (2:45)
  11. The Town That Time Forgot (4:04)

    met Lucius

  12. Little Darling (3:29)

    met Lucius

totale tijdsduur: 39:55
zoeken in:
avatar van Kramer
3,5
Ik was tot vanmorgen nog niet bekend met het werk van deze ouwe knar. De eerste liedjes vond ik aardig maar vooral erg braaf, maar nummer vier en vijf grepen me bij de kladden. Deze meneer weet hoe hij songs moet schrijven. Fijne ontdekking.

avatar van Maestro B
4,5
Wow, een album vol 'kleine liedjes' maar zo groots en magnifiek gebracht. Kippenvel krijg ik als ik deze oude knar mooi omringd (door o.a. Lucius & Rosanne Cash) de sterren van de hemel hoor spelen. Instant klassieker wat mij betreft.

avatar van potjandosie
4,5
een verrassend sterk, overwegend akoestisch album van de inmiddels 77-jarige singer/songwriter/producer T Bone Burnett, afkomstig uit Fort Worth, Texas. de man heeft als producer zijn sporen verdiend met o.a. de productie van "Raising Sand" van Robert Plant & Alison Krauss, waarmee hij een Grammy Award won en de soundtrack van de film "O Brother Where Art Thou?".

van de 12 song pareltjes op dit album schreef hij 2 songs (tracks 4 en 7) samen met de Canadese muzikant Colin Linden, 1 "Hawaiian Blue Song" met wijlen Bob Neuwirth en Steven Soles en 1 "Everything and Nothing" met Gary Nicholson, een Amerikaanse songwriter/producer die o.a. 6 songs mede schreef op het John Prine album "Lost Dogs & Mixed Blessings" en meer dan 600 albums produceerde, o.a. van Waylon Jennings, Willie Nelson en Ringo Starr.

op de merendeels in Nashville opgenomen nummers vallen de fraaie harmonie vocalen van het indie-pop gezelschap Lucius op en het geweldige gitaarspel van de man zelf. de muzikale omlijsting is verder bescheiden gehouden met o.a. dobro, claviola en mandoline

naar mijn mening het beste roots/americana album dat in 2024 verscheen met 12 recht-toe recht-aan sterke, memorabele liedjes, zonder opsmuk uitgevoerd, geworteld in folk, country en blues of een mix daarvan.

T-Bone Burnett maakte hiervoor een 2-tal albums "The Invisible Light: Acoustic Space" (2019) en "The Invisible Light: Spells" (2022) met Keefus Cancia en Jay Bellerose, die mij vanwege de complexe, experimentele (o.a. elektronica) muziek niet konden bekoren, maar de meer avontuurlijk ingestelde muziekliefhebber wellicht wel aanspreken.

Album werd geproduceerd door Colin Linden, Michael Piersante en T Bone Burnett

Gast
geplaatst: vandaag om 14:00 uur

geplaatst: vandaag om 14:00 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.