menu

Sticks & Delic - Fakkelteit (2007)

mijn stem
4,03 (445)
445 stemmen

Nederland
Hip-Hop
Label: Top Notch

  1. Welkomstwoord (2:07)
  2. Weg Kwijt (3:01)

    met Shyrock en Rico

  3. Utopia (4:11)

    met Typhoon en James

  4. Sporen2 (3:36)
  5. Tot Zo (4:15)

    met Rico

  6. Spaanse Vlieg (4:13)
  7. Slangeleer (2:00)
  8. Snelle Jongens (3:36)

    met Rico

  9. Laatste Dagen (2:17)
  10. Vrij (2:10)
  11. Broodje Aap (5:24)
  12. Water / Vuur (3:18)

    met Jawat!

  13. Ga (3:37)

    met Typhoon en Rico

  14. Brak (2:40)
  15. Gisteren / Vandaag (3:24)
  16. Goeiedag Verder (4:33)

    met Rico

totale tijdsduur: 54:22
zoeken in:
avatar van Conway Twitty
2,5
Vindt hem zwak beginnen, ben bij track 3 nu.

avatar van Chrisseh
4,0
MJ_DA_MAN schreef:
Er zou toch ook een track op komen met ''de 5 beste rappers van het land''?

Ja, die 'miste' ik ook. Alleen mis ik hem niet echt, vind het helemaal niet erg dat ie er uiteindelijk niet op kwam.

avatar van dusso
4,5
Chrisseh schreef:
(quote)

Ja, die 'miste' ik ook. Alleen mis ik hem niet echt, vind het helemaal niet erg dat ie er uiteindelijk niet op kwam.


Het is ook nooit officieel bekend gemaakt. Het was alleen een gerucht wat rondging op internet.

avatar van o zo duits
5,0
dusso schreef:
(quote)


Het is ook nooit officieel bekend gemaakt. Het was alleen een gerucht wat rondging op internet.


Volgens Sticks (of de geruchten) zou deze posse-cut (5 sterren mc's) met vijf van zijn favoriete rappers als het ware de ontbrekende schakel/het laatste puzzelstuk enz. zijn en zou Fakkelteit daarna uitgebracht worden. Dit was vorig jaar september!
Een beetje nep is het dus wel dat een dusdergelijke track er niet op staat.
Maar goed het album: Delic is toch wel degene die keer op keer fris en vooruitstrevend die beats blijft bakken. Sticks brengt ook nog immer constante kwaliteit al moet ik (vooralsnog) wel zeggen dat ik nu niet bepaald vind dat hij met de jaren (technisch) beter en frisser is gaan rappen. Pluspunt vind ik wel dat hij op dit album tekstueel wel wat persoonlijker is als op andere albums. Toch zou ik Sticks(en Rico) hierna wel weer is gewoon ouderwets op beats willen horen 'klappen'. In plaats van die nonchalante flow die tegenwoordig tot zijn handelsmerk lijkt te zijn verworden.

Conclusie: Het is weer een ijzersterk album en Delic laat maar weer eens blijken waarom hij Nederlands beste producer is. Rico toont wederom aan dat hij nu eerst maar beter ook een solo album moet droppen ( ongeevenaarde flow en wordplay). En Sticks is nog altijd een mastodont in de Nederlandse scene maar mag (wat mij betreft) flow-wise wel weer terug naar de Spuugdingen tijd. Dit geld overigens ook wel voor Delic omdat zijn beats met de jaren aan melancholie en muzikaliteit hebben gewonnen ( prima, de man levert bijna nooit een slechte beat af) maar aan klap/pomp gehalte hebben ingeboet. Volgende album gewoon weer weer beats klappen en rijms bossen is mijn devies. 4*

avatar van deagleking
4,0
Echt een vette plaat, een 4 maark an zeker nog hoger worden.
Mijn favoriet is Ga, dat is echt zo een gruwelijk nummer

avatar van thomzi50
3,5
Nou bij State zoals te verwachten niets meer dan lof. Kan me goed voorstellen dat men dit een goede plaat vindt, maar "Zoeken naar minpunten in de Fakkelteit is een zware opgave" is wel een erg overdreven conclusie. Op het eerste gehoor vind ik het namelijk allemaal niet bijster indrukwekkend, zelfs wat tegenvallend. Sticks' flow heb ik denk ik te veel gehoord, ik vind het op Fakkelteit nergens echt speciaal klinken, begin me zelfs soms te ergeren aan zijn accent en ontspannen flow. Delic levert inderdaad geen slecht werk af, maar zoals ik al zei erger ik me dus op het eerste gehoor nogal aan Sticks, wat tot het gevolg heeft dat geen enkel nummer er echt bovenuit springt. Een beetje raar is het wel, ik vind Eigen Wereld ongelofelijk sterk, maar nu weet het me op het eerste gehoor allemaal minder te bekoren. Komt hopelijk nog wel..

avatar van MJ_DA_MAN
3,0
Ben niet enthousiast over dit album na de eerste luisterbeurt. Vooral op hun lyrics ben ik uitgekeken. Maar goed, zo'n eerste keer zegt natuurlijk weinig.

avatar van T.O.
4,0
o zo duits schreef:
Dit geld overigens ook wel voor Delic omdat zijn beats met de jaren aan melancholie en muzikaliteit hebben gewonnen ( prima, de man levert bijna nooit een slechte beat af) maar aan klap/pomp gehalte hebben ingeboet. Volgende album gewoon weer weer beats klappen en rijms bossen is mijn devies. 4*


Vreemd, ik was juist blij verrast door het hoge 'boombap'-gehalte. Er staan wat mindere tracks op (Spaanse Vlieg en Brak bijvoorbeeld), maar toch weer opvallend goed geslaagd.

avatar van o zo duits
5,0
[/quote]
Vreemd, ik was juist blij verrast door het hoge 'boombap'-gehalte. Er staan wat mindere tracks op (Spaanse Vlieg en Brak bijvoorbeeld), maar toch weer opvallend goed geslaagd.[/quote]

Wanneer je deze plaat vergelijkt met Eigen Wereld dan denk ik dat ik wel mee kan gaan in jouw constatering van een hogere mate van 'boombap'-gehalte. ik bedoel echter meer, zoals ik heb geprobeerd te motiveren, dat de beats van Delic op Spuugdingen, ondanks de typerende herkenbaarheid van een Delic productie zoals die bij al zijn producties te distileren is, meer brag n boast/uptempo, pompender waren dan de beats die hij eigenlijk vanaf eigen wereld is af gaan leveren.
Beats die muzikaler zijn en kwalitatief beter (in zekere zin, want complexer) maar minder een echte hip-hop boombap feel hebben (zoals op Vloeistof nog grotendeels wel het geval was) en ik als hiphop-liefhebber erg kan waarderen. Ik bedoel eigenlijk dat de experimentatiedrift van Delic steeds verder af komt te liggen van het prototype hiphop beat. Niet erg (ik denk liever niet in hokjes) maar die oude sound heeft zijn charme en Sticks en Rico zijn dusdanig getalenteerde mc's dat ik ze ook wel weer 'gewoon' ouderwets a la Joel Ortiz hedendaags een beat kapot wil horen spitten en dit type beats van Delic lenen zich daar minder voor mijn inziens.

avatar van pascal83
4,0
Op het eerste gehoor klinkt het album toch beter dan ik had verwacht naar aanleiding van de snippets en het nummer 'Gisteren/Vandaag'. Goede producties en nummers als 'Sporen2', 'Tot Zo', en 'Broodje Aap' vallen in positieve zin het meeste op. Minder tevreden ben ik over een aantal matige refreins, het nummer 'Spaanse Vlieg', en het gastoptreden van Jawat.

Voorlopig 4*

avatar van luc011190
4,5
Inderdaad Pascal die refreinen zijn vaak niet echt fantastisch. (pak die drank, neem een slok) Typhoon komt trouwens wel opvallend sterk op dit album en Delic is wel behoorlijk van stijl veranderd. Op Eigen Wereld kwam hij vooral met onheilspellende, futuristische en elektronische beats, hier lijkt het toch wat meer op bv. Madlib. Misschien een beetje een gekke vergelijking, maar toch zijn hier veel meer jaren 50-klinkende soul/jazz en arabische geluiden in, ook zijn die vinylgeluiden wel iets nieuws van Delic. Niets mis mee moet ik zeggen, zeker Weg Kwijt is echt fantastisch!

avatar van thomzi50
3,5
Inderdaad, refreinen was (nog) een factor waar ik me aan stoorde. Ongelofelijk simpel vaak, niet erg krachtig en weinig variatie.

KSPR
Ik vind dit eigenlijk per luisterbeurt ietsje minder worden... Delic veranderd van stijl en groeit per Opgezwolle album, alleen gaat Sticks wel erg snel vervelen.

4,5
De beat van Tot Zo is echt te gruwelijk

Verder klinkt het na 1 luisterbeurd erg lekker, maar echt een samenhangende plaat kan ik het niet noemen, meer een verzameling van nummers.

Op dit moment 4* met uitloop mogelijk naar 4.5*

KSPR
Ik verlaag naar 3.5, Sticks rapt teveel volgens de bekende weg en verveelt toch wat snel als je alleen maar hem hoort.

JustaRascal
Die beats van delic zijn echt te ziek vooral Slangeleer. Dan die flow van sticks er boven op. Dit is de shit.

avatar van T.O.
4,0
o zo duits schreef:

Wanneer je deze plaat vergelijkt met Eigen Wereld dan denk ik dat ik wel mee kan gaan in jouw constatering van een hogere mate van 'boombap'-gehalte. ik bedoel echter meer, zoals ik heb geprobeerd te motiveren, dat de beats van Delic op Spuugdingen, ondanks de typerende herkenbaarheid van een Delic productie zoals die bij al zijn producties te distileren is, meer brag n boast/uptempo, pompender waren dan de beats die hij eigenlijk vanaf eigen wereld is af gaan leveren.


Ik vergeleek het inderdaad voornamelijk met Eigen Wereld.

avatar van AverageGuy
4,5
Shit?!
Dit had ik niet verwacht.. Echt zon goed album
Vette flow en vette beats!
-'Ga'
-'Tot zo'
-Alles gewoon!

tot nu toe 4.5* maar wordt zeker hoger..

avatar van Vizzle
4,5
GE
NI
AAL

Na de teleurstelling van Eigen Wereld is dit ècht een Gekkenhuis!

Ik begin met 4.5 *

avatar van AverageGuy
4,5
Vizzle schreef:
GE
NI
AAL

Na de teleurstelling van Eigen Wereld is dit ècht een Gekkenhuis!

Ik begin met 4.5 *


Naja Eigen Wereld was ook

GI NI AAL

maar deze is gewoon veel beter!

avatar van XtReM3 SkILLz
4,5
Een zeer mooie voorkant sowieso:p

Social_Mask
Zozo, hij staat erop. Hier heb ik toch wel lang op gewacht, totaal vergeten Eens kijken hoe dit klinkt. Volgens sommige beter dan Eigen Wereld...Benieuwd benieuwd benieuwd!

mes-one
"He Delic, Deeliiic!
Door naar de volgende beat
Druk maar op iets
Control-Alt-Delete"


avatar van Petterson
Geweldig stukje inderdaad

Social_Mask
Zit hem nu te beluisteren. Tot nummer 4 vind ik het (nog) niet zo erg goed. Jammer, had wel wat verwacht van Shyrock. Pas bij Tot Zo knalt het album. Slangeleer is dan wat minder maar verder alles erg goed. Tot het eind. Alles in orde. Iemand maakte een connectie van Delic's beat hier met Madlib. En jah, ook Delic gebruikt nu wat Indische invloeden. Nog maar 1 keer beluisterd en ik ben licht ontevreden. Die teksten zijn nu wel wat tja niet altijd over vet meer. Sticks is een goede rapper, maar met Rico klinkt het een stukken beter. Ik moet zeggen dat ik de beats van Eigen Wereld lekkerder vind dat hier. Voor nu zit het tegen de 3,5*, maar is ook mijn 1e luisterbeurt. Stem volgt nadat ik het wat vaker heb beluisterd. Wel leuke sample van Shimmy Shimmy Ya..

4,5
''Rico is een held, Delic is een held, en ik zeg het publiekelijk: ik ben zelf ook niet onverdienstelijk''


...inderdaad!

avatar van Maartenn
4,5
Maartenn (crew)
Voor de mensen die Fakkelteit nog even willen luisteren voor ze em kopen. Hier de link!

Social_Mask
Nu al 2 keer beluisterd en hij is al wat gegroeid. Opgezwolle platen (bijna alle NL platen) moeten altijd eventjes bij me groeien. Voorlopig 4*, kan veranderen.

avatar van deagleking
4,0
Begin hem ook met elke luisterbeurten beter te vinden, mijn 4 blijft voorlopig nog even staan.

avatar van Chrisseh
4,0
Zoals eerder gezegd, vind ook ik Sticks z'n flow steeds minder worden. Maar gelukkig maar op een paar tracks. Over het algemeen vind ik dit wel een lekker album.. Alleen wat, 1 1/2 jaar ervoor gewacht? Tjah..

Edit: Ik luister 'm nu al een tijdje op repeat (in moeie staat, dat wel), en hij verveelt toch echt niet. Toch wel erg lekker plaatje. Hoop dat ie nog meer groeit.

whooster schreef:
''Rico is een held, Delic is een held, en ik zeg het publiekelijk: ik ben zelf ook niet onverdienstelijk''

Ja, mooie zin

Gast
geplaatst: vandaag om 13:35 uur

geplaatst: vandaag om 13:35 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.