menu

Department of Enjoyment (1984)

mijn stem
geen stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock / Electronic
Label: NME

  1. Lloyd Cole & The Commotions - Perfect Skin (3:15)
  2. The Smiths - Girl Afraid [Live in Glasgow, March 2nd 1984] (2:50)
  3. Orange Juice - A Place in My Heart Dub Mix 2 (2:22)
  4. The Boothill Foot Tappers - Get Your Feet Out of My Shoes (2:22)
  5. Paul Young en The Royal Family - Lonely So Long (3:35)
  6. Cocteau Twins - Millimillenary (3:39)
  7. The Waterboys - Pagan Palace (5:14)
  8. Wah - Come Back (5:00)
  9. Nick Cave & The Cavemen - I Put a Spell on You (5:00)
  10. The Prisoners - Reaching My Head (2:50)
  11. The Moodists - Some Kinda Jones (3:27)
  12. Hüsker Dü - Real World (2:23)
  13. Robert Wyatt en Hugh Hopper - Amber & the Amberines (4:00)
  14. Redskins - Kick Over the Statues! (Can't Stop the Redskins) (3:59)
  15. Billy Bragg - Fear Is a Man's Best Friend (2:54)
  16. Bourgie Bourgie - Little Red Rooster (3:45)
  17. Dr. John - Dorothy (3:10)
  18. Wynton Marsalis - The Star Spangled Banner (3:10)
  19. African Connexion - C'est la Danse (5:30)
  20. Papa Levi - Mi God - My King (4:10)
  21. Time Zone - Wildstyle [Remix] (5:00)
  22. The Art of Noise - Beatbox [Diversion 3 & 4] (6:57)
totale tijdsduur: 1:24:32
zoeken in:
avatar van WhoAmI
WhoAmI (crew)
Zeer interessante compilatie, die onder toeziend oog van The New Musical Express werd samengesteld en uitgebracht op de markt, voor £2.25.

Een hele mengelmoes aan artiesten en genres zien we hier voorbij komen! Waarschijnlijk zijn er wel veel tracks hierop voor de liefhebbers door de door mij vermeende zeldzaamheid.

Zo waren bij mijn weten (en zijn, misschien zelfs) de tracks van The Smiths (een live-track die ik verder niet ken) en Nick Cave & The Cavemen uniek aan deze release. Over tracks van bijvoorbeeld Billy Bragg (deze John Cale-cover ken ik wel van zijn Peel Session, maar dit lijkt me dan een studio-opname ervan) ben ik niet geheel zeker. Voor de overige tracks: daar ken ik het oeuvre van de desbetreffende artiesten niet genoeg voor, om de vermeende zeldzaamheid met zekerheid vast te kunnen stellen.

avatar van Premonition
WhoAmI schreef:
Voor de overige tracks: daar ken ik het oeuvre van de desbetreffende artiesten niet genoeg voor, om de vermeende zeldzaamheid met zekerheid vast te kunnen stellen.


Ik weet als Cocteau Twins liefhebber dat CT hun track Millimillenary, speciaal voor NME hebben gecomponeerd en het was de eerste track waarop Simon Raymonde zijn bijdrage leverde als bassist.
Later verscheen deze op The Pink Opaque, een compilatie voor de US markt.

Gast
geplaatst: vandaag om 19:59 uur

geplaatst: vandaag om 19:59 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.