menu

Transatlantic - The Absolute Universe: The Breath of Life (2021)

Alternatieve titel: Abridged Version

mijn stem
3,79 (43)
43 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Inside Out

  1. Overture (5:53)
  2. Reaching for the Sky (5:40)
  3. Higher Than the Morning (4:32)
  4. The Darkness in the Light (5:43)
  5. Take Now My Soul (3:31)
  6. Looking for the Light (4:04)
  7. Love Made a Way (Prelude) (2:13)
  8. Owl Howl (5:26)
  9. Solitude (4:24)
  10. Belong (2:22)
  11. Can You Feel It (3:17)
  12. Looking for the Light [Reprise] (4:57)
  13. The Greatest Story Never Ends (2:57)
  14. Love Made a Way (9:16)
totale tijdsduur: 1:04:15
zoeken in:
avatar van legian
3,5
Tot zover nog niet bijzonder onder de indruk van beide platen. Het klinkt als meer van hetzelfde (wat ook wel verwacht was), maar weet niet echt te pakken. Mijn voorkeur gaat wel uit naar deze, vooral vanwege de iets kortere speelduur.

avatar van pachag
Ik heb Neal Morse heel hoog zitten, maar dat hij op "The Breath Of Life" ervoor gekozen heeft om The World We Used To Know weg te laten is een grove schande.
Verder moet ik zeggen dat ik een beetje Transatlantic moeheid ervaar. Toen de albums uitkwamen heb ik meteen geluisterd, maar het was me even teveel. Ik heb het even een poosje laten liggen en nu luister ik weer en gaat het weer iets beter met me.
Deze verkorte versie ligt mij op dit moment iets beter (afgezien van bovenstaande misstap). Maar ik sluit niet uit dat ik uiteindelijk toch voor de langere versie ga.
Of allebei...

avatar van namsaap
3,5
Het is zo langzamerhand tijd om de eindejaarslijst op te maken. Daarom luister ik alle 2021- releases die ik in huis heb gehaald nog eens om het gehoor op te frissen en te zien of mijn standpunt ten aanzien van het album is veranderd.



Na herbeluistering van dit album blijft mijn review overeind staan, al merk ik dat ik íets milder word ten aanzien van dit album en dat mijn voorkeur steeds meer uitgaat naar de 'Roine-versie'. Solitude blijft dankzij Pete T. een gedrocht.

Score: 74/100

1. Soen - Imperial (90)
2. Cult Of Luna - The Raging River (84)
3. Asphyx - Necroceros (80)
3. The Ruins Of Beverast - The Thule Grimoires (80)
5. Tribulation - Where The Gloom Becomes Sound (79)
6. Therion - Leviathan (78)
7. Transatlantic - The Absolute Universe (74)
8. Dread Sovereign - Alchemical Warfare (68)

avatar van Matthijs78
2,5
Niet echt het beste wat deze band voortgebracht heeft. Ronduit saai

avatar van vanwijk
Matthijs78 schreef:
Niet echt het beste wat deze band voortgebracht heeft. Ronduit saai

Dat heb ik ook heel lang gedacht maar ben inmiddels toch om. Ik prefereer de Roine- versie op dit moment. Het is niet minder dan Kaleidoscope voor mij. En sommige stukken zijn ronduit goed, mooie melodieën. Morgenavond maar eens Live gaan luisteren in 013!

Gast
geplaatst: vandaag om 13:54 uur

geplaatst: vandaag om 13:54 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.