menu

King Crimson - The Compact King Crimson (1987)

mijn stem
3,55 (22)
22 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: EG

  1. Discipline (5:01)
  2. Thela Hun Ginjeet (6:27)
  3. Matte Kudasai (3:48)
  4. Three of a Perfect Pair (4:13)
  5. Frame by Frame (5:08)
  6. Sleepless (5:24)
  7. Heartbeat (3:56)
  8. Elephant Talk (4:36)
  9. 21st Century Schizoid Man (7:20)
  10. I Talk to the Wind (6:06)
  11. Epitaph (8:49)
  12. The Court of the Crimson King (9:22)
totale tijdsduur: 1:10:10
zoeken in:
Een van mijn eerste cd`s en gelijk mijn eerste kennismaking met King Crimson. Hier krijg je een goede indruk van de muziek van deze band.

avatar van kaztor
Aan de tracklist te zien vind ik dat nog behoorlijk tegenvallen.
Zeker nooit van jaren '70-KC gehoord, de samenstellers?

nijme255@adsl
De nummers 1 tot en met 8 komen van de jaren 80-albums.
Erg fijne line-up hadden ze toen.
Brufford op drums, Fripp gitaar en keyboards, Belew zang en gitaar en Levin op de stick. De nummers 9 tot en met 12 geven een beeld van de 70's-albums. Lang uitgesponnen nummers die ofschoon het luisteren waard niet genoeg weten te boeien.
Ik splits deze verzamelaar daarom op in 5 sterren voor het 80's- gedeelte en 3 voor de 70's-bijdragen, wat resulteert in 4 sterren.

Hehe, bijna het complete In The Court Of The Crimson King op deze verzamelaar

Joy
snap niet dat een band als kc dit uitbrengt en ik denk dan ook niet dat dat het geval is

king crimson met een soort van best of? een lachertje en overbodig

avatar van vin13
3,5
Ze hadden beter van elk decennia een verzamel uit kunnen brengen, de vroege nummers 9 tot en met 12 passen niet zo bij de jaren 80 nummers en zijn afzonderlijk beter te beluisteren.
Ik vind hun jaren 80 platen wel uitstekend trouwens.

Stijn_Slayer
Mee eens dat de band muziek uit zulke verschillende periodes niet bij elkaar moet zetten. Het lijkt me ook marketingwise geen slimme zet om inderdaad bijna het volledige debuutalbum hier op te zetten.

kistenkuif
Discipline (1981), Beat (1982), Three Of A Perfect Pair (1984). Dat zijn de stlistisch en qua bezetting verwante en degelijke albums waar deze verzamelaar op 1-8 uit put. Ze trokken daarmee begin 80-er jaren een jong new-wave publiek aan (vaak ook liefhebbers van bands als Talking Heads, XTC, etc), dat nog weinig bekend was met hun vroeger werk. Ik denk dat het EG-label die luisteraars ook wilde interesseren voor het oude materiaal en daarom hun debuut er bijna integraal hebben bijgeplakt. Bizarre combinatie met bovendien nog 10 minuten over voor....ja voor wat?

avatar van BoyOnHeavenHill
4,0
Zoals hier al vaker opgemerkt een bizarre selectie, met onder de twaalf nummers eerst vijf (van de zeven) van Discipline (1981), aangevuld met drie tracks van de "zusterplaten" daarvan, Beat (1982) en Three of a perfect pair (1984), gevolgd door vier (van de vijf) nummers van In the court of the crimson king (1969). Hierboven schrijft Joy: "snap niet dat een band als kc dit uitbrengt en ik denk dan ook niet dat dat het geval is", maar in het boekje staat toch echt: "A Personal Selection Compiled by Robert Fripp for E G Records" (of zou dat slaan op de zes platenhoezen boven en onder die tekst, alsof Fripp het niet over de keuze van de nummers van deze compilatie heeft maar over de zes beste KC-albums?).
        Hoe dan ook, dit was volgens mij de eerste digitale verzamelaar van deze band, en omdat ik hiermee Court en Discipline bijna compleet had (en niet wetend wat de toekomst op CD-gebied zou gaan brengen) vond ik hem interessant genoeg om te kopen. Inmiddels zijn al hun platen in verschillende versies op de markt gebracht, dus deze compilatie is nu zo goed als overbodig, en het totaal negeren van bijvoorbeeld Larks' tongues in aspic en Red blijft verbazingwekkend (en de a-chronologische volgorde ergerlijk-tegendraads). Dus hoe beoordeel ik deze CD? *** voor de rare selectie, maar ***** voor de muziek, want wát er op staat is natuurlijk fabuleus, zowel het 1969- als het 1981/2/4-segment. Laat ik van die scores gewoon maar het gemiddelde nemen.

Gast
geplaatst: vandaag om 13:48 uur

geplaatst: vandaag om 13:48 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.