Don Cappuccino schreef:
Het is mij nog steeds een raadsel hoe een matige probeersel-EP als Devil is Fine zo populair is geworden. De man stond met zijn band gewoon op Roadburn en Best Kept Secret vorig jaar: daar zouden bands met jaren meer ervaring bijna een moord voor plegen. Toch schrijf ik ze niet gelijk af en geef ik Zeal & Ardor een nieuwe kans met Stranger Fruit. Het eerste echte werk van de band.
Slecht wordt Stranger Fruit nergens, maar ook niet heel indrukwekkend. De combinatie van blues en blackmetal is al vele malen smaakvoller uitgevoerd dan op Devil is Fine. Vooral de eerste helft van de plaat bevat uitstekende nummers: Gagneux's stem is krachtig en de songs zijn ''to the point''. Row Row vind ik het gaafste nummer van de plaat: daar durft Zeal & Ardor zijn gospelinvloeden wat meer aan te dikken en de blackmetal wat vettiger te brengen. Ik vind namelijk Stranger Fruit helemaal niet zo experimenteel: alles wordt eigenlijk best wel binnen de lijntjes gekleurd, ondanks een onconventionele stijlcombinatie. Het mag van mij allemaal wat spannender. Na een half uur merk ik dan ook dat de aandacht langzaamaan begint te vervagen.
Wat zo je dan aanraden qua combinatie blues en blackmetal? Ik vind dit album juist verrassend lekker, hoewel het me nergens echt overweldigt.