~Jewel~
Ik heb het idee dat dit album het goed gaat doen...
Yo George: Prachtige opener voor het album, kort maar krachtig zou ik zeggen, sterke tekst, puur Tori.
Big Wheel: Pakkend vrolijk nummer, anders dan we van haar gewend zijn. Ik vind het een erg goed nummer, prima single ook. Grappig dat ze in Amerika moeilijk doen het te draaien op de radio, typisch…
Bouncing off Clouds: Bepaalde stukken van het nummer spreken me aan, waar de piano het beste te horen is (“Make it easy”… etc.) Het stuk waar de gitaren op de voorgrond raken valt niet echt bij mij in de smaak, de piano valt teveel weg, ik hoor Tori toch het liefst met de piano op de voorgrond en haar prachtige stem. Dit nummer sla ik meestal over.
Teenage Hustlling: Rustige intro, daarna scheurt ze er op los. Goed nummer voor kwade momenten. Voor nu ben ik er niet zo enthousiast over. Het is wennen… ook dit nummer luister ik niet zo vaak.
Digital Ghost: Een popnummer. Het raakt me wel. De meerstemmigheid klinkt vertrouwd:) Naarmate het nummer vordert, nemen de gitaren het steeds meer over, misschien moet ik dit nummer vaker horen om het meer te waarderen?
You Can Bring Your Dog: Ook dit nummer is wennen voor me, het heeft wel iets, qua tekst is het typisch Tori, wat ik positief vind. Alleen die gitaren….
Mr. Bad Man: Ik heb veel met dit nummer, vooral door de situatie waarin ik verkeer momenteel. Leuke instrumentkeuze, het is wel fijn zo’n nummer te horen na twee ‘scheurende’ nummers, vertrouwd.
Fat Slut: Briljant, ik kan me helemaal vinden in de woede tegenover mannen die een vrouw soms kan voelen.
Girl Disappearing: Het eerste nummer waar ik echt ontroert van ben! Prachtig! Typische Tori-klanken, mooie strijkarrangementen.
Secret Spell: Leuk nummer, maar verder niet heel speciaal. Misschien doet het me meer na meerdere luisterbeurten.
Devils and Gods: Helemaal geweldig, hier hou ik van! Prachtige sfeer, leuke instrumentkeuze, mooie tekst, het nummer had wel langer mogen duren..
Body and Soul: Donkere pianoklanken, scheurende gitaren, een zware sfeer. Ja, het is nog steeds wennen.
Father’s Son: Ontroerende oude vertouwde Tori, de afwisseling op het album is er wel! Dit nummer is zeker een van mijn favorieten, die ik vaak draai, prachtig! Ik heb het idee dat dit nummer bij veel mensen in de smaak valt.
Programmable Soda: Weer zo’n prima ‘interlude’, daar is ze sterk in (zie ook Boys for Pele)! Doet denken aan Mr. Zebra!
Code Red: Sterk en sensueel en rauw nummer, Choirgirl-achtig, ook een van mijn favorieten. Dit gitaren zijn nog redelijk ingehouden gelukkig. Het nummer sleept je mee.
Roosterspur Bridge: Zo hoor ik haar het liefst! Voor mij is dit het beste nummer van het album! Elke keer als ik het hoor raakt het me diep, krijg ik tranen in mijn ogen. Ik kan het refrein maar niet uit mijn hoofd krijgen:
"Sometimes I think,
I think I understand,
the Fear in the boy,
the Fire in the man.
Sometimes I watch,
the wonder in your eyes,
That and you leaving,
I have Memorized…"
Tori's muziek doet altijd veel met me...
Beauty of Speed: Ook een van mijn favorieten, moet wel wennen aan het tempo, hij (zij) komt live beter tot zijn (haar) recht. Het blijft een goed nummer.
Almost Rosey: Prachtig nummer, net als Roosterspur Bridge was ik geraakt door het nummer bij de live-sessie in Utrecht. Het mooie pianospel valt hier en daar een beetje weg door de gitaren helaas, jammer. Ik vind hem live mooier.
Velvet Revolution: Erg leuk, ik houd van het instrumentgebruik en de sfeer, ook dit nummer is kort maar krachtig!
Dark Side of the Sun: Heb er voor nu nog niet zo veel mee, maar het is ook geen slecht nummer. Ook hierin moet ik me nog meer verdiepen.
Posse Bonus: Niet echt hoogstaand, wel grappig, doet me een beetje denken aan de intro-jam van Marys of the Sea (van ‘A Piano’).
Smoking Joe: Prachtig! Ook een van mijn favorieten. Vooral het refrein raakt me, Tori zingt smekend ("It’s too easy") en tegelijkertijd lieflijk hoog ("Maybe it terrifies me").
Dragon: Weer zo’n juweeltje! Prachtige sfeer, meeslepend!
Ik heb het album nu een aantal keren beluisterd, het was even schrikken voor me aan het begin, de nieuwe weg die Tori is ingeslagen. Na meer luisterbeurten komt de schoonheid van de nummers meer naar boven!
De afwisseling is sterk, dat is een pluspunt, een minpunt voor mij zijn de overheersende gitaren, die toch redelijk vaak te horen zijn, waardoor Tori’s prachtige pianospel en stem wat wegvallen.
Het is anderzijds wel gedurfd, dit album, het heeft wat weg van Boys for Pele en From the Choirgirl Hotel en dat is dan weer positief.
Ik was van te voren bang dat het album tegen zou vallen, maar er zijn meer dan genoeg nummers die mij raken! Het heeft wel lekker veel pit, wat in de twee vorige albums minder was.
Favorieten: Roosterspur Bridge, Father’s Son, Smoking Joe, Dragon, Code Red, Girl Disappearing, Big Wheel, Devils and Gods, Mr. Bad Man.
Voor nu:
4*
Het zou nog weleens meer kunnen worden…