menu

Kacey Musgraves - Golden Hour (2018)

mijn stem
3,73 (193)
193 stemmen

Verenigde Staten
Pop / Country
Label: MCA

  1. Slow Burn (4:06)
  2. Lonely Weekend (3:46)
  3. Butterflies (3:39)
  4. Oh, What a World (4:01)
  5. Mother (1:18)
  6. Love Is a Wild Thing (4:16)
  7. Space Cowboy (3:36)
  8. Happy & Sad (4:03)
  9. Velvet Elvis (2:34)
  10. Wonder Woman (4:00)
  11. High Horse (3:33)
  12. Golden Hour (3:18)
  13. Rainbow (3:34)
totale tijdsduur: 45:44
zoeken in:
avatar van aERodynamIC
4,5
Rudi1984 schreef:
Heerlijke show! En wat doen de nummers van dit album het live ook goed, ook in afwijkende vormen. Alleen mag ze dat voorprogramma de volgende keer wel thuislaten.

Voorprogramma was een drama ja. Had ze er wel zin in? Kon ze geen andere gitaar pakken? Gelukkig maakte Kacey het helemaal goed. Wat een geweldig optreden was dat!

avatar van Gretz
5,0
Gretz schreef:
Nog altijd dé plaat van het jaar! Als er geen gekke dingen meer gebeuren gaat hier niets meer aan tippen hoor.

Intussen is ze ook goede kanshebber om de titel concert van het jaar binnen te slepen. Twee avonden op rij een weergaloze popshow. Enorm genoten van onze countrypopkoningin die de hoge verwachtingen meer dan waarmaakte! Ongetwijfeld de laatste keer dat ik haar nog in kleinere zalen als Het Depot en de Melkweg (Max) heb kunnen zien.

Soccer Mommy (support) is wel stukken beter met band. Ik kon er nog wel van genieten op zich, maar het beklijft voor half.

Vind trouwens nog steeds dat Kacey hier op MuMe behoorlijk ondergewaardeerd wordt, gelet op het magere aantal stemmen en de relatief lage gemiddelde beoordeling voor deze tijdloze plaat. Dat ie gaat uitgroeien tot een absolute klassieker staat voor mij 100% zeker vast. Golden Hour wordt hoe dan ook een landmark album, van dezelfde statuur als een Blue of Illinoise.

avatar van Rudi S
4,5
Gretz schreef:
Golden Hour wordt hoe dan ook een landmark album, van dezelfde statuur als een Blue of Illionise.


Ben jij de boel nu aan het stangen

Overigens heeft RYM wel > 2000 stemmen, het gemiddelde is daar echter nu maar 3,34.

avatar van GrafGantz
3,5
Rudi S schreef:
(quote)


Ben jij de boel nu aan het stangen


Over Kacey maakt Geert geen grappen.

avatar van Gretz
5,0
Rudi S schreef:
(quote)

Overigens heeft RYM wel > 2000 stemmen, het gemiddelde is daar echter nu maar 3,34.

Een schande is het maar op RYM hebben ze over het algemeen geen smaak. Heb je wel eens de gemiddeldes van de albums van 1 bepaalde band vergeleken met hun gemiddeldes hier?

GrafGantz schreef:
(quote)


Over Kacey maakt Geert geen grappen.

Klopt, heb Kacey veel te hoog zitten

avatar van Rudi S
4,5
Gretz schreef:
(quote)

Een schande is het maar op RYM hebben ze over het algemeen geen smaak. Heb je wel eens de gemiddeldes van de albums van 1 bepaalde band vergeleken met hun gemiddeldes hier.


Vooruit, net de Bietels even gedaan is op beide sites wel gelijk.

avatar van Gretz
5,0
Rudi S schreef:
(quote)


Vooruit, net de Bietels even gedaan is op beide sites wel gelijk.

Nee ik doelde op de grootste band van dit millennium. Niet de grootste van de vorige eeuw ;P

avatar van Rudi S
4,5
Gretz schreef:
(quote)

Nee ik doelde op de grootste band van dit millennium. Niet de grootste van de vorige eeuw ;P


Zie ik ook geen verschil, de gemiddeldes voor The National zijn gewoon op beide sites veel te hoog

avatar van Gretz
5,0
Op #7 in de jaarlijst van Oor, maar het gemiddelde hier blijft nog steeds behoorlijk achter (net als dat van de winnaar trouwens).

avatar van Rudi S
4,5
Gretz schreef:
Op #7 in de jaarlijst van Oor, maar het gemiddelde hier blijft nog steeds behoorlijk achter (net als dat van de winnaar trouwens).


Nou aan de bak met die GH editie zou ik zeggen.

ohmusica
Gretz schreef:
Op #7 in de jaarlijst van Oor, maar het gemiddelde hier blijft nog steeds behoorlijk achter (net als dat van de winnaar trouwens).

Ik vind het aantal stemmen nog best meevallen, gezien het genre (zelf noemt ze het space-country) en vooral de meer dan gemiddelde fixatie op vooral ‘mannelijke’ artiesten in dit forum. ?

avatar van aERodynamIC
4,5
Ik vind zelfs dat ze helemaal niet zo achter blijft (al helemaal niet gezien het genre). Nu al 105 stemmen, daar kan menig artiest van dromen: mijn nummer 1, Nakhane, dit jaar heeft 57 stemmen en daar heb ik hard voor moeten leuren En mijn nummer 2 Janelle Monáe heeft er slechts eentje meer: 106 en zo zijn er meer uit mijn toplijst die het niet heel veel beter doen en waar je meer van zou verwachten. Ik vind dus absoluut dat Kacey het wel heel erg goed doet en ik zie haar ook wel op een uitstekende plek eindigen in de MuMe top over 2018.
Zelf ben ik het vooral gaan waarderen omdat ik er zulke sterke vakantieherinneringen aan heb, want het het niet helemaal mijn muziek (en dank aan mijn partner die wel gelijk fan was waardoor ik het meer ben gaan draaien).

Gretz mag juist in zijn handjes klappen over hoe succesvol dit album wel niet is

avatar van Gretz
5,0
Rudi S schreef:
(quote)


Nou aan de bak met die GH editie zou ik zeggen.

Komt allen meespelen!
Greatest Hits of #4 (Kacey Musgraves)!

avatar van Ernie
4,0
Album van het jaar bij mij.
Deze kwam zowat automatisch in mijn gedachten toen ik het eindejaarlijstje opstelde.

avatar van Don Cappuccino
5,0
Na een aantal maanden beluister ik Golden Hour nog steeds veel, dit is een blijver. Een vaste waarde in mijn treinreis naar de universiteit in de ochtend, want wanneer Slow Burn aangaat is dat heerlijk wakker worden. De nummers klinken nog steeds even fris als tijdens de eerste luisterbeurt, maar vooral in de instrumentatie valt er genoeg te ontdekken. Er is gewoon geen enkel nummer dat op zijn minst zelfs redelijk genoemd kan worden, alles is top. Het mooiste nummer vind ik toch wel O, What a World, dat met een innerlijke rust gebracht wordt waar je U tegen zegt. De nummers zitten inmiddels in mijn hoofd geankerd, de teksten kan ik meezingen. Er zijn meerdere platen van dit jaar die ik muzikaal veel indrukwekkender vind, maar Golden Hour heeft dit jaar mijn hart gestolen. Dit is materiaal voor de hoogste regionen van de jaarlijst.

avatar van Manfield
4,5
Na een half jaar rust groeit deze plaat door en door en ik vond m al zo goed. 4,5* nu!

avatar van aERodynamIC
4,5
Zou me niks verbazen als dit hoog gaat eindigen in de jaarlijst op deze site.... kan Gretz nog zo klagen over lage waardering... ik denk dat er helemaal niets te klagen valt eigenlijk.

avatar van Manfield
4,5
Ik zou een uiteindelijke top 10 plek niet onverdiend vinden. Mijn top 10 haalt deze plaat net niet..

ohmusica
Ik denk dat deze zeker een top 10 gaat halen, dat zie je ook terug op andere lijsten. Ze is er in met een zekere overtuiging in geslaagd een wat breder publiek aan te trekken en in de loop van het jaar vast te houden, terwijl andere ook heel goede albums onvoldoende opvallen in het alsmaar uitdijende aanbod of een klein segment van het publiek aanspreken dus een top 10 niet halen.

avatar van Gretz
5,0
aERodynamIC schreef:
Zou me niks verbazen als dit hoog gaat eindigen in de jaarlijst op deze site.... kan Gretz nog zo klagen over lage waardering... ik denk dat er helemaal niets te klagen valt eigenlijk.

Ik ga er nu ook wel vanuit dat een Top 10-notering gewoon mogelijk is. Alles behalve het podium zou ik nog steeds aan de lage kant vinden, maar de realiteit is nu eenmaal dat de voorkeuren op MuMe lang niet zo progressief zijn als die van de recensenten op P4K/stereogum/andere hippe muziekblogs. Bovendien is het gros van de users die een jaarlijstje inlevert man en een substantieel deel daarvan luistert nauwelijks naar vrouwenstemmen. Dan wordt het al uitermate lastig om een populariteitspoll te winnen. Maar ik ben niettemin blij met alle lof die Kacey krijgt

avatar van aERodynamIC
4,5
Gretz schreef:
Maar ik ben niettemin blij met alle lof die Kacey krijgt

Fijn, ook al blijf je nog steeds kanttekeningen plaatsen, terwijl je juist meer dan blij zou moeten zijn. Ik zie liever mijn nummer 1 hoog eindigen, maar die gaat de lijst niet eens halen. Daar moet ik reëel in zijn. Jij had een tijd terug nooit kunnen denken dat Kacey zo enorm zou scoren overal, ook niet op deze site. En let maar op: ze zal het niet beroerd gaan doen, dus vanaf nu weg met die kanttekeningen en 'ja maars'. Je mag blij zijn. Punt

avatar van Gretz
5,0
Deal aERodynamIC! Een volle Melkweg Max en een bijna vol Depot was ook niet niks natuurlijk Het is trouwens voor het eerst in 13 jaar dat ik medio april al vrijwel zeker was van mijn nummer #1. Zo'n complete plaat die me zodanig aan het hart grijpt kom ik gemiddeld maar eens in de 2-3 jaar tegen.

En ik zeg het nog maar eens, Golden Hour zou zeker tot een landmark album in zijn genre moeten kunnen uitgroeien. Ik hoop dat nog veel meer mensen het gaan oppikken, want het is muziek die een groot deel van de muziekliefhebbers zou moeten kunnen waarderen. Om te woorden van Oor te citeren:
De miljoenenstem is zo vriendelijk dat zowel je snobistische hipsterbroertje als je tuinierende schoonmoeder het zullen waarderen

avatar van Mjuman
Tegen beter weten in nogmaals geprobeerd, maar het wil dus echt niet, scuse a tutti:

* de truttenstem
* het simpele metrum, van de types:
- was ik hier de baas, at elk mens een broodje kaas
- pim pam petje hop, in deze kou zet je 'em op

En dan die slidende jankplank, bagno en fiedels erbij. Nee dit is te veel gevraagd - iedereen die Deliverance heeft gezien weet dat het dan verkeerd afloopt - meld me nog eerder aan als lid van de EO. Landmark indeed: vanaf hier kum ie int boer'n swampland turf stek'n.

avatar van Alicia
Deze tuinierende 'schoonmoeder' had dit album natuurlijk al lang opgepikt, maar heeft 'm als de wiedeweerga weer aan hipsterneefje cadeau gedaan. Nu zijn we met z'n tweetjes blij met eenendezelfde plaat! Ieder z'n ding, zeg ik altijd maar, want hier gaat het ook niet lukken.

avatar van AstroStart
4,5
Door Geerts enthousiaste reacties, maar ook de hoge positie in de OOR-jaarlijst, ben ik me wat meer gaan verdiepen in dit album. Regelmatig nu 's ochtends opstaan op weg naar het werk en het brengt me tot rust. Het is fijn wakker worden met Kacey.

Mijn album top 10 voor het jaar heb ik begin deze maand al samengesteld, maar ik vermoed dat Whispering Sons en Kacey Musgraves nog ergens geplaatst moeten worden...

avatar van hertebek
Mjuman schreef:
Tegen beter weten in nogmaals geprobeerd, maar het wil dus echt niet, scuse a tutti:

* de truttenstem
* het simpele metrum, van de types:
- was ik hier de baas, at elk mens een broodje kaas
- pim pam petje hop, in deze kou zet je 'em op

En dan die slidende jankplank, bagno en fiedels erbij. Nee dit is te veel gevraagd - iedereen die Deliverance heeft gezien weet dat het dan verkeerd afloopt - meld me nog eerder aan als lid van de EO. Landmark indeed: vanaf hier kum ie int boer'n swampland turf stek'n.


Helemaal eens! Ik krijg hier toch echt een Ilse de Lange vibe bij... Was 2018 dan zo'n mager jaar dat dit in alle eindejaarslijstjes staat? Of is het nu opeens hipster om country cool te vinden?

avatar van Maartenn
Maartenn (crew)
hertebek schreef:
Was 2018 dan zo'n mager jaar dat dit in alle eindejaarslijstjes staat? Of is het nu opeens hipster om country cool te vinden?

Nummer 2 van Pitchfork zelfs.

avatar van Mausie
3,5
hertebek schreef:
(quote)


Helemaal eens! Ik krijg hier toch echt een Ilse de Lange vibe bij... Was 2018 dan zo'n mager jaar dat dit in alle eindejaarslijstjes staat? Of is het nu opeens hipster om country cool te vinden?


Ik vind de hoge noteringen ook wat overdreven, maar er staan zeker mooie nummers op deze plaat. Ilse de Lange vind ik toch andere koek, daar krijg ik vaak braakneigingen van. Het verschil zit hem denk ik in, naast het songwriting niveau, de oprechtheid. Ilse DeLange is volledig gemaakt, wat ze ook echt letterlijk een keer in DWDD heeft gezegd. Ze was toen bezig met de vraag wat voor muziek ze moest maken om in de VS voet aan de grond te krijgen. Ik vond haar muziek al niks, maar na dat interview kan ze echt niks meer goed doen bij mij.

avatar van Mjuman
Mausie schreef:
(quote)


Ik vind de hoge noteringen ook wat overdreven, maar er staan zeker mooie nummers op deze plaat. Ilse de Lange vind ik toch andere koek, daar krijg ik vaak braakneigingen van. Het verschil zit hem denk ik in, naast het songwriting niveau, de oprechtheid. Ilse DeLange is volledig gemaakt, wat ze ook echt letterlijk een keer in DWDD heeft gezegd. Ze was toen bezig met de vraag wat voor muziek ze moest maken om in de VS voet aan de grond te krijgen. Ik vond haar muziek al niks, maar na dat interview kan ze echt niks meer goed doen bij mij.


In eerste instantie zou ik zeggen: kijk even naar de THT-datum voor je een koek probeert te verteren.

In tweede instantie: het "maken/brengen" van een artiest door een label dan wel de A&R manager is de gewoonste zaak ter wereld - een label (MCA is volle dochter van Universal) investeert in een artiest en dan is het wel zo handig als je de kans op succes kunt verhogen. Dus laat a.u.b. de gedachte los dat Musgrave zo naturel is.

avatar van Mausie
3,5
Mjuman schreef:
(quote)


In eerste instantie zou ik zeggen: kijk even naar de THT-datum voor je een koek probeert te verteren.

In tweede instantie: het "maken/brengen" van een artiest door een label dan wel de A&R manager is de gewoonste zaak ter wereld - een label (MCA is volle dochter van Universal) investeert in een artiest en dan is het wel zo handig als je de kans op succes kunt verhogen. Dus laat a.u.b. de gedachte los dat Musgrave zo naturel is.


Ik snap dat het normaal is dat je een artiest wilt promoten, daar is ook niks mis mee. Artiesten moeten ook koekjes kunnen eten. Dat vind ik wat anders dan als de artiest zelf zegt: mijn volgende album moet een succes worden in de VS, welk genre moet ik dan kiezen om de meeste kans te maken? Dat heeft niks meer met promoten te maken. Achter Kacey Musgraves zal ook vast een leger aan managers staan die haar zo commercieel succesvol mogelijk willen maken, maar ik geloof wel dat ze muziek maakt die ze oprecht mooi vindt en achter staat. Maar goed, dat is natuurlijk een volledig subjectief gevoel wat ik niet kan bewijzen. Wie weet is Kacey Musgraves wel de Ilse DeLange van de VS.

Gast
geplaatst: vandaag om 20:05 uur

geplaatst: vandaag om 20:05 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.