menu

Kings of Leon - Because of the Times (2007)

mijn stem
3,81 (728)
728 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: RCA

  1. Knocked Up (7:10)
  2. Charmer (2:56)
  3. On Call (3:21)
  4. McFearless (3:09)
  5. Black Thumbnail (3:59)
  6. My Party (4:10)
  7. True Love Way (4:02)
  8. Ragoo (3:01)
  9. Fans (3:36)
  10. The Runner (4:16)
  11. Trunk (3:57)
  12. Camaro (3:06)
  13. Arizona (4:50)
  14. My Third House * (4:02)
  15. Woo Hoo * (3:31)
  16. On Call [AOL Music Sessions] * (3:21)
  17. Head to Toe [Live at T in the Park] * (2:44)
toon 4 bonustracks
totale tijdsduur: 51:33 (1:05:11)
zoeken in:
avatar van LucM
4,5
LucM schreef:
Het voorlaatste album van Kings of Leon heb ik ook binnengehaald en ik ben er zeer over te spreken.

Ik had beter vermeld dat dit hun derde album is. Volledig eens met de vorige users dat dit het beste Kings of Leon-album is, even rauw als melodieus en een gerijpte band horen wij hier, dit is rock'n roll zoals het moet. Hun recentste daarentegen klinkt te routineus en berekend.

Ik krijg steeds meer het gevoel dat het cool is als je Kins of Leon goed vind.. Ik vind dit een gehypte band, maar ik zal de cd nog maar een keertje luisteren...

(is het trouwens gehypEte of gehypte?)

PriestMaiden
Ik heb deze en de twee opvolgers. Tot hiertoe vind ik deze de sterkste van de drie. Genoeg afwisseling en wat hardere riffs hier en daar als op de opvolgers. Charmer is een vette song.

avatar van DjFrankie
4,5
DjFrankie (moderator)
Ik kende alleen on call en charmer maar dit album heeft veel meer te bieden, welk een geweldige opener, wordt je toch helemaal vrolijk van.

Pas de eerste 3 albums in een box gekocht voor 13 euro, en een geweldige koop bleek dit te zijn !!

avatar van Co Jackso
3,5
Blijkbaar ben ik de enige die vindt dat dit album minder is dan Aha Shake Heartbreak. De belangrijkste reden is vrij simpel aan te wijzen, het album wordt namelijk saai en eentonig. Nummers als Trunk en Camaro zijn bijzonder zwak, en verpesten in principe een album dat zeer goed begon met het fantastische Knocked Up. Samen met het soortgelijke Milk, is dit nummer met afstand mijn favoriete nummer van Kings of Leon.

Charmer en On Call zijn uitstekende nummers en ook Fans behoort tot mijn favorieten. Helaas bevat dit album teveel soortgelijke nummers, waardoor het als geheel zeer eentonig klinkt. De spanning die is opgebouwd in het begin van het album verdwijnt totaal en dat is zeer jammer.

avatar van ThePrinceOfPop
2,5
Na een paar nummers was ik er al klaar mee. Veel nummers lijken op elkaar. Paar goede/leuke nummers .

4,5
Ik vind het een heel lekker album, alleen ik stoor me aan het feit dat in 'on call' de echo's van de vocals worden afgebroken. Verder lekker, leuke riffs. Het is weer eens wat anders dan andere bands!

Voor iedereen die hem net heeft gekocht, of gaat kopen: Veel luisterplezier!

avatar van Booyo
3,5
Album opent ronduit fantastisch met de eerste 5 tracks, helaas wordt het erna allemaal wat minder (Fans daarbij uitgezonderd). Al met al een album die het bij lange na niet haalt bij de twee voorgaande, maar wel stukken beter dan de twee die zouden volgen.

3,5*

avatar van TEQUILA SUNRISE
4,0
Voor mijn gevoel het beste Kings Of Leon Album, hoewel ik dit niet direct in de waardering tot uitdrukking breng t.o.v andere albums van hun want 4 sterren vind ik iets teveel van het goede.
Met het broeierige Knocked Up, het felle Charmer en het aanstekelijke nummer On Call begint de band dit album uitstekend, gevolgd door een dissonant genaamd Mc Fearless welke ik samen met Camaro tot hun zwakste nummer op dit album reken.
Black Thumbnail, Fans en de afsluiter Arizona vind ik dan wel weer sterk.
Wat tevens opvalt is het uitstekende baswerk op deze plaat al kan ik aan de vocale kwaliteiten van de zanger nooit echt helemaal wennen.

avatar van TEQUILA SUNRISE
4,0
Halfje omhoog!
De Kings Of Leon Bacil heeft me aardig te pakken en wel zodanig dat ik dit album van het weekend in huis gehaald heb samen met Only By The Night.
Deze bevalt van de twee het beste, fijne rockplaat die niet in mijn collectie mocht ontbreken.

avatar van Ronald5150
4,0
Dit is absoluut mijn favoriete Kings of Leon plaat. Van begin tot eind heeft de plaat een heerlijke broeierige sfeer. De afkomst van de band is overduidelijk. De plaat ademt in alles de sfeer van de Southern states van de USA uit. Waar ik me op de eerste platen van de Kings of Leon nog af en toe ergerde aan de zang, heb ik dat op deze plaat niet. Hij zingt gecontroleerder en gevarieerder. Dat komt de dynamiek van de songs ten goede. De rest van de band klinkt strak, gedreven en ze weven mooie muzikale tapijtjes voor de donker klinkende nummers. De muziek heeft een gejaagd karakter, maar dan wel gedoseerd. Deze paradox maakt het voor mij een spannende luisterervaring van begin tot eind.

2,5
ik heb mij net deze cd aangeschaft en eerlijk gezegd had ik er meer van verwacht dan van de opvolger. vooral omdat hij hier zoveel meer geprezen wordt.
De openingssong is geweldig maar daarna gaat het inderdaad allemaal wat hetzelfde klinken, zoals sommige hiervoor al aanhaalden. De zang begint mij na een tijdje echt wat te vervelen.
Misschien is deze plaat wel goed als je alle nummers individueel zou horen. maar als geheel is hij een beetje aan de saaie kant.
Ofwel heeft die nog wat meer tijd nodig.
Maar ik ben toch echt wel meer te vinden voor Only By The Night

avatar van coldwarkids
3,0
IndigoMuse schreef:

Maar ik ben toch echt wel meer te vinden voor Only By The Night


Jij bent dus duidelijk van het commerciele publiek. Als je dit album al niet goed vind, en zelfs nog saai ook.. terwijl het lekker rockt. Dan weet ik het ook niet. Nee die pareltjes als Use Somebody die ze zelfs op Sky draaien heb je niet op dit album nee.

avatar van Metalhead99
Het album begint sterk met Knocked Up, maar daarna kabbelt het maar wat door en word het eigenlijk nergens meer interessant (voor mij dan). Redelijk vermakelijk album, maar geen hoogvlieger. Ik vond de voorgaande twee albums beter.

avatar van rolandobabel
het probleem is dat sommige songs live tien keer beter zijn;
luister maar eens naar on call of fans, dit zijn geweldige songs live, maar vergeleken bij de album versie missen ze wat pit, tijd voor een live album?

4,0
Because of the Times blijft mij toch jaar na jaar weer intigeren. Ik wil mezelf geen Kings of Leon fan noemen, maar deze plaat is geweldig. Het vroegere werk is te ruig, het latere werk te soft. Hier wordt de perfecte balans gevonden. Hier tonen ze ballen door te openen met een 7 minuten durende kabbelaar over zwanger geraken. Meteen een van de hoogtepunten uit het oeuvre. Er zitten geweldige vieze, gruizige nummers tussen, afwisseld met authentiek Amerikaans klinkende popparels als Fans. Het album verveelt niet, groeit wel. De platen die Because of the Times opvolgen klinken zo geforceerd. Te veel met de hitlijsten in de ooghoeken gemaakt. Dit blijft een zeer genietbare plaat. Broeierig als de zomer kan zijn, of de aanloop daar naar toe.

avatar van NERD
4,5
Precies zoals Dn!S hierboven zegt eigenlijk. Tot en met dit album waren KOL wat mij betreft één van de beste bands van de 00's. Jammer dat ze hierna compleet uit mijn aandacht (en smaak) verdwenen zijn.

Because of the Times is wat mij betreft het meest interessante album van hun eerste 3 releases omdat het nog voor een groot deel de rauwe randjes van de eerste 2 albums behoudt, en toch duidelijk de ontwikkeling van de band laat zien.

Favorieten: Fans is een van mijn all-time favoriete tracks, maar ook Ragoo, Arizona en On Call zijn heel fijn.

avatar van SirChenque
4,0
Ik hanteer de AllMusicGuide vaak als referentie, maar het verbaast me echt dat zij Walls de sterkste plaat vinden van Kings of Leon.........het eerdere werk op een album als Because of the Times is toch veel spannender? De laagjes in de songs, fantastisch, de ruige zang, het excellente drumwerk.......luister naar Waste a Moment, opener van WALLS en ik val in slaap..........gelukkig is er consensus op MuMe, ben het ook helemaal met Dn!S eens......mijn favoriete tracks zijn absoluut Knocked Up en On Call. Topfavoriet van KOL is overigens "Closer", opener van Only by Night........


Volg hier mijn Spotify-playlist met juweeltjes

avatar van Twinpeaks
3,5
Deze is destijds helemaal aan mijn aandacht ontsnapt , dus ik ging er redelijk blanco in. Het begin is meer dan prima , de eerste 4 tracks dan voornamelijk. Daarna kakt het snel in met als opleving Fans . Afsluiter Arizona is dan ook nog fraai. Dan spreken we dus van een goede plaat , geen wereldplaat . 3 en halve ster.

Gekocht na het horen van de single On Call. Deze werd heel veel op Studio Brussel gedraaid. Deze plaat is heel energiek en alle nummers hebben een rauw randje. Daar hou ik wel van. Helaas halen ze na deze plaat dit niveau niet meer. Het wordt dan allemaal wat braver ( en saaier ).

avatar van jorro
3,5
Kings of Leon is een Amerikaanse rockband die in 1999 in Nashville werd opgericht door drie broers, Caleb, Nathan en Jared Followill, samen met hun neef Matthew Followill. Ze staan bekend om hun unieke mix van zuidelijke rock, alternatieve rock en garage rock. Door hun kenmerkende sound en de rauwe stem van zanger Caleb Followill, wisten ze in de jaren 2000 wereldwijd door te breken. Hun derde album, Because of the Times, uitgebracht in 2007, markeerde een belangrijk keerpunt in hun carrière. Dit album liet een meer volwassen en experimentele kant van de band zien en gaf hen een groter internationaal podium. Laten we een kijkje nemen naar dit baanbrekende album en de nummers die het zo bijzonder maken.

Een Stap in de Volwassenheid

Met Because of the Times liet Kings of Leon zien dat ze zich wilden ontwikkelen als band. Waar hun eerdere albums meer gericht waren op rauwe, energieke rock, kiezen ze hier voor een meer gelaagde en sfeervolle benadering. De nummers zijn langer, de teksten dieper, en de muziek veelzijdiger. Dit was een bewuste stap weg van de eenvoud van hun eerdere werk en naar een meer volwassen geluid, met als resultaat een album dat hun carrière nieuw leven inblies.

Track-by-Track Overzicht

Het album opent sterk met Knocked Up, een nummer van ruim zeven minuten dat meteen laat zien dat Kings of Leon niet bang zijn om te experimenteren. Het hypnotische ritme en het opstandige refrein vormen een intrigerend contrast. Het thema van een ongeplande zwangerschap, waarin de verteller ondanks de weerstand van anderen besluit door te zetten, geeft het nummer een rebellievolle maar hoopvolle ondertoon.

Charmer is een van de meest rauwe en agressieve nummers van het album. De chaotische, ruige sound past perfect bij het thema: een persoon die zowel fascineert als frustreert. Caleb's schreeuwende zangstijl voegt een extra laag van urgentie en spanning toe, wat het een intense luisterervaring maakt.

On Call begint ingetogen, maar bouwt al snel op naar een krachtige climax. Het nummer gaat over loyaliteit en het altijd klaarstaan voor een geliefde, wat het tot een van de meer emotioneel geladen nummers van het album maakt. Het is toegankelijk, maar krachtig, en een van de hoogtepunten van het album.

McFearless draait om kracht en moed. Met een stevig, chaotisch ritme en een refrein dat vastberadenheid uitstraalt, geeft "McFearless" het gevoel van het overwinnen van angsten en uitdagingen. Het laat zien hoe de band niet bang is om thema's als zelfvertrouwen en volharding in hun muziek te verwerken.

Black Thumbnail is een meer melodische track met een aanstekelijk refrein. De boodschap van rebellie en zelfexpressie komt sterk naar voren, terwijl de verteller zijn eigen pad volgt in een wereld vol chaos en onzekerheid. Het is een nummer dat zowel muzikaal als thematisch sterk resoneert met de luisteraar.

Met een vrolijke en uitbundige sfeer beschrijft My Party een wilde nacht vol plezier en vrijheid. De chaotische, energieke muziek ondersteunt de zorgeloze toon van het nummer perfect. Het is een anthem voor iedereen die zichzelf even wil verliezen in het moment.

True Love Way onderzoekt de complexiteit van liefde en relaties. Het benadrukt toewijding en de emotionele connectie die nodig is om ware liefde te laten slagen, ondanks de uitdagingen die erbij komen kijken. Het is een van de meer toegankelijke en emotionele tracks op het album.

Met een ontspannen vibe reflecteert Ragoo op fouten uit het verleden en de lessen die daaruit zijn geleerd. Het nummer moedigt aan om verantwoordelijkheid te nemen, maar ook om verder te gaan met het leven. Het heeft een wat lichtere toon, maar blijft thematisch sterk.

Fans is een ode aan de trouwe aanhang van de band, vooral in het Verenigd Koninkrijk. Het is een vrolijk en uitbundig nummer dat hun dankbaarheid voor hun fans perfect vangt. De energieke sfeer en het aanstekelijke refrein maken dit nummer tot een favoriet onder concertbezoekers.

The Runner gaat over volharding en de zoektocht naar betekenis, ondanks tegenslagen. Het thema van altijd vooruit blijven gaan, zelfs als het moeilijk wordt, komt sterk naar voren. De muziek weerspiegelt de interne strijd van de verteller op een subtiele maar krachtige manier.

Trunk is een van de meest ingetogen nummers op het album. Het behandelt thema's als verlangen en passie, en biedt een moment van rust en reflectie temidden van de meer energieke nummers. Het is een intiem en emotioneel geladen track.

Het opzwepende Camaro viert jeugdige onbezonnenheid en avontuur. Met een nostalgische blik kijkt de verteller terug op wilde ritten in een Camaro en het genieten van een zorgeloos leven. Het is een energiek en vrolijk nummer dat de nostalgische kant van de band laat zien.

Het album sluit af met Arizona, een nummer dat verlangen en mysterie ademt. De beschrijving van een fascinerende ontmoeting in de woestijn van Arizona geeft het nummer een melancholische, maar prachtige sfeer. Het is een passend einde van een veelzijdig album.

Because of the Times laat een band zien die zichzelf blijft vernieuwen. Dit album is een perfecte balans tussen energieke rock en meer introspectieve nummers. Kings of Leon weet hier hun muzikale grenzen te verleggen en hun fans, zowel oud als nieuw, te boeien met een diverse mix van stijlen. Het is een album dat je keer op keer kunt beluisteren, en iedere keer ontdek je weer iets nieuws. Als je houdt van rockmuziek met diepgang en emotie, dan is Because of the Times absoluut een aanrader.

Eerder verschenen op www.jorros-muziekkeuze.nl

Gast
geplaatst: vandaag om 13:31 uur

geplaatst: vandaag om 13:31 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.