menu

Within Temptation - The Heart of Everything (2007)

mijn stem
3,64 (236)
236 stemmen

Nederland
Rock / Metal
Label: Roadrunner

  1. The Howling (5:34)
  2. What Have You Done (5:15)

    met Keith Caputo

  3. Frozen (4:29)
  4. Our Solemn Hour (4:15)
  5. The Heart of Everything (5:33)
  6. Hand of Sorrow (5:36)
  7. The Cross (4:52)
  8. Final Destination (4:43)
  9. All I Need (4:48)
  10. The Truth Beneath the Rose (7:06)
  11. Forgiven (4:54)
  12. What Have You Done [Rock Mix] * (3:56)

    met Keith Caputo

  13. What Have You Done [Acoustic] * (4:11)
  14. Ice Queen [Acoustic] * (4:32)
  15. Stand My Ground [Acoustic] * (3:49)
toon 4 bonustracks
totale tijdsduur: 57:05 (1:13:33)
zoeken in:
avatar van jedimaster
5,0
Paalhaas schreef:
Ik hoorde laatst de single What have you done. Tenenkrommend slecht! 13 in een dozijn nu-metal, een regelrecht Evanescence-kloontje (Voorzover die zelf origineel zijn).


wat een onzin het is een steengoed nummer!

Nauscicaa
Alweer een prima album van de band die Symphonic metal op de kaart heeft gezet en daar prima mee door gaat met deze CD

What have you done is een Evanescence-achtig nummertje, niet heel erg slecht maar weinig origineel. Maar ach als je Amerika wilt veroveren moet je nu eenmaal een Nu-metal brulaapje aan je nummers toevoegen. Ben blij dat de rest van de CD wel goed is. (Nu maar hopen dat succes in Amerika niet betekent dat hun muziek nog meer de richting opgaat van What have you done. (Zie Lacuna Coil als voorbeeld hoe het NIET moet)

EVANSHEWSON
Ken de muziek van deze Nederlandse band eigenlijk totaal NIET, maar 's ochtends, al zappend, een gesprekje met de zangeres en een bandlid (kale man) gezien op de Hollandse televisie... dame had leuke uitstraling, en goede stem... ze deed een stukje uit een nieuw nummer, kennelijk van deze plaat. Zomaar, nauwelijks begeleiding, wat kan die dame zingen zeg !
Sorry ken de band niet, heb te veel naar U2, Coldplay, Nick Cave en Van Morrison geluisterd.
Met welke plaat moet ik best beginnen om ze WEL te leren kennen ?
Groetjes - een Within Temptation ONKUNDIGE

EVANSHEWSON schreef:
Met welke plaat moet ik best beginnen om ze WEL te leren kennen ?


Zelf ben ik niet thuis in de muziek die WT maakt (deze band en Evanescence zijn zowat de enige "hardere" bands die me kunnen bekoren), maar ik zou zeggen, probeer ze gewoon alle 4.
Imho zijn het 4 vrij verschillende platen, alhoewel de eerste, Enter de vreemde eend in de bijt is.
Zelf ben ik begonnen met Mother Earth, die me zeer goed bevallen is met name door Mother Earth, Ice Queen en In Perfect Harmony. De aanschaf van The Silent Force was een vrij logisch gevolg en die was zodoende nog beter, mede dankzij de vollere, orchestrale sound.
Dan kwam What Have You Done, ik vond het maar een bedenkelijk nummer en heb dan toch maar een gokje gewaagd en het album gekocht en deze draai ik nu meermaals per dag.
Daar je zegt dat je veel Coldplay geluisterd hebt zou ik het afraden om Enter als eerste te nemen, zelf heb ik hem maar sinds gisteren en ik moet zeggen, ik hoor liever de huidige WT en moest ik Enter ten tijde van de release gehoord hebben, denk ik dat ik nu erg terughoudend zou zijn tegenover WT.


Over het album zelf nu:

What Have You Done deed me even de wenkbouwen fronsen, want dat is niet de WT die ik gewoon ben. Met enige terughoudendheid heb ik The Heart of Everything beluisterd en ik vond er niet veel aan, weg met de volle sound van TSF waar ik zo dol op was, weg met pakkende nummers als Pale, Angels, See Who I Am, Memories, ...
Althans, op het eerste gehoor.
Hoe meer ik hem hoor, hoe beter hij wordt. Het is hier al eerder gezegd, THoE geeft zijn pareltjes (in mijn geval toch) vrij traag prijs.
Waar ik bij de eerste luisterbeurt moeite had om een goed nummer te vinden, heb ik nu moeite om er de mindere nummers uit te halen. Als ik er toch enkele moet opnoemen zijn dat Final Destination en The Truth Beneath the Rose, want na zoveel keer horen ben ik zelfs What Have You Done gaan appreciëren, al is die rock-mix vrij overbodig, want veel verschil hoor ik niet buiten wat meer geweld in het begin en het weglaten van Sharons eerste paar zinnetjes.
Zoals bij elke WT-plaat heb ik ook deze keer een grote zwak voor de ballads. All I Need en Forgiven geven me gewoon kippevel. Andere hoogtepunten zijn voor mij Frozen, The Howling en Hand of Sorrow.
Wat mij betreft de sterkste WT-plaat.

2,5
^^Inderdaad een plaat die moet groeien.

Buiten Frozen en The Heart Of Everything vind ik ze allemaal geweldig, en ik denk dat die 2 ook nog wel zullen volgen.

Als échte uitschieters All I Need, Forgiven, The Truth Beneath The Rose en Hand Of Sorrow.

4* wordt 4,5*

avatar van Rinus
5,0
Weer een meesterwerk van W.T. Wat een talent heeft deze band. Was "The Silent Force" al een beauty, dit album is naast een beauty ook nog eens behoorlijk heavy. De gitaren staan meer vooraan in de mix, en soms zingt Sharon zelfs rauw en agressief, zoals in "The Howling". Daarnaast zijn alle elementen van de vorige albums weer aanwezig. De meeste songs doen weer de rillingen over mijn rug lopen, maar de twee ballads "All I need" en vooral "Forgiven" zijn echte juweeltjes. In laatstgenoemde klinkt Sharon soms zo breekbaar en teer, prachtig gewoon. En in het nummer "The truth beneath the rose"gaat ze zo hoog in de toonladder, dat ze de sterren uit de hemel zingt. Voor mij een wereld album, en nogmaals bewijs, wat een topband W.T. is.

fastpulseboy
deric raven schreef:
Ja, ik heb er een nieuwe benaming voor; Idols-Metal.


mooie term!

ik dacht eerst dat het een samenwerking was tussen Ilse de Lange en Normaal.

avatar van 2 nite 4
4,5
maandag koop ik weer 5 albums waarvan deze zeker !

Burzum
Als de rest van het album net zo klinkt als die single dan vrees ik het ergste. Wat ik jammer vind aan wt is dat ze sinds the Silent Force toch duidelijk 'radio vriendelijk' nummers zijn gaan maken. De eerste twee cd's klinken goed, tot zeer goed. Maar nu beginnen ze duidelijk hun nummers te 'commercialiseren' (als dat tenminste een woord is )

3,5
Goede plaat, en in mijn ogen is Our Solemn Hour echt een heel mooi pareltje *4

2,5
Helaas begint het toch wat te vervelen. Na een tijdje ben ik de langdradige nummers toch wel beugehoord.

4,5* wordt 3,5*

avatar van sjorzke
5,0
Geweldig nummer op dit album staan echt harstikke goede nummers op die ze vooral op singel uit moeten geven grote hits staan er op dit album!! en verveeld totaal niet snel vind ik

avatar van Hans Brouwer
EVANSHEWSON schreef:
Ken de muziek van deze Nederlandse band eigenlijk totaal NIET........Met welke plaat moet ik best beginnen om ze WEL te leren kennen ?
Groetjes - een Within Temptation ONKUNDIGE
Ik zou het zo laten als ik jou was. Je kunt beter met de band "NightWish" beginnen, voor zover je ze nog niet kent natuurlijk . Een Finse Rock/Metal band, maar dan écht aanzienlijk beter .

ik vind The howling wel een mooi nummer de rest is niet echt geweldig op What have you done (rock mix) Our slolemn hour en Frozen na dan.

ik heb het gevoel dat Hand of sorrow the truth benath the rose en The Cross best christelijke nummers zijn

avatar van james_cameron
4,0
Lekker bombastische plaat die klinkt als een klok. Het album begint heel sterk met een paar heerlijk stevige songs, maar helaas wordt dit niveau niet vastgehouden. Vooral naar het einde toe zakt het album wat in. Neemt niet weg dat het allemaal erg goed klinkt, met loodzwaar gitaarwerk en de wederom prachtige stem van den Adel.

avatar van Ayreonfreak
3,5
Met enig voorbehoud dit album gaan beluisteren. Ok, het is inderdaad over het hele album wat commerciëler opgebouwd, in die zin dat de muziek wat meer toegankelijker is gemaakt voor het grote publiek. Toch is deze cd lang blijven zitten in mijn cd speler in de auto. Dat is voor mij een signaal dat ik het een lekker album vindt. En dat is het ook…. De nummers liggen goed in het gehoor en zijn goed gecomponeerd. Vooral Sharon den Adel laat op dit album haar kwaliteiten horen. Veelzijdig en technisch goed. Dit is van alle albums waar ze het beste presteert. Mooie ballads en goede rock. Ik zou zeggen, zet je vooringenomen mening over commercieel of niet overboord en probeer te genieten van de goede tracks! Ik geef wel een 3.5, simpel omdat ik vindt dat de band in zijn geheel niet gegroeid is in het afleveren van nieuw materiaal. Ik geef alleen een 4 of hoger als ik denk dat het beter is dan eerder werk. Of als ik gelijk onder de indruk ben van een debuut album.

avatar van joeri_WT
5,0
Dit is gewoon het beste album wat Within Temptation ooit gemaakt heeft. Niets kan tegen dit album op. Het staat voortdurend op bij mij en ik raak het maar niet beu. Een meesterwerk van de beste band aller tijde.

avatar van Status Seeker
2,5
joeri_WT schreef:
Dit is gewoon het beste album wat Within Temptation ooit gemaakt heeft. Niets kan tegen dit album op. Het staat voortdurend op bij mij en ik raak het maar niet beu. Een meesterwerk van de beste band aller tijde.


Ooit The Gathering geprobeerd? (tip)

Status Seeker schreef:
(quote)


Ooit The Gathering geprobeerd? (tip)


Precies: die maakten dit soort muziek ruim 10 jaar geleden al. Luister bijvoorbeeld maar eens naar het album Mandylion.

avatar van joeri_WT
5,0
king_arthur schreef:
(quote)


Precies: die maakten dit soort muziek ruim 10 jaar geleden al. Luister bijvoorbeeld maar eens naar het album Mandylion.



van the gathering heb ik nog niet zoveel gehoord eigenlijk, ik zal het eens proberen

Lacrymosa
Mijn scores op elk nummer zijn:
1.The Howling 4*
2.What Have You Done 3.5*
3.Frozen 4.5*
4.Our Solemn Hour 4.5*
5.The Heart Of Everything 4*
6.Hand Of Sorrow 5*
7.The Cross 3.5*
8.Final Destination 4.5*
9.All I Need 5*
10.The Thruth Beneath The Rose: 4.5*
11.Forgiven 4*
Heel goed album! Is echt heerlijk om te beluisteren. Er zijn geen slechte liedjes op dit album. Ze zitten allemaal zeer goed in elkaar en zijn allemaal heel erg sfeervol.

Lacrymosa
1. The Howling:
Is echt super, zeker als je de clip gezien hebt (met de wereld van licht en van het donker, wereld van het donker is echt super!!!) Het liedje klinkt zeer herkenbaar en word je maar moeilijk beu! En je merkt heir metteen de verandering in de stem van Sharon en ik vind het echt SUPER!!!!
5*

2.What Have You Done:
Is de eerste single van het album. Heb ik nu echt al zo veel gehoord dat er niets anders kon gebeuren dan dat ik hem beu ben. Maar ja, ik weet wel nog dat ik het vroeger een heerlijk liedje vond, maar dat dat nu veranderd is.
4*

3.Frozen:
De tweede single. Echt mooi, krachtig refrein, prachtige clip,... en dat alles voor het goeie doel. Frozen is zelfs een van mijn livelingsliedjes geworden.
5*

4. Our Solemn Hour:
Dit is een heel tof nummer. Met de Latijnse woorden: Sanctus Espiritus (Heilige Geest ---> Tja, Latijn leren is toch nog voor iets goed) wordt dit liedje iets speciaals. Opnieuw met heel mooi refrein.
4.5*

5. The Heart Of Everything:
De titeltrack van dit album. Vind ik persoonlijk niet mis. Vooral de gemene stem van Saron kan me bekoren. Het refrein met 'Open Up Your eyes' is top en het gitaarwerk en de drums zijn goed.
4*

6. Hand Of Sorrow:
Voor mij het mooiste liedje van het album. De mix van gitaar, drums en strijkers vind ik echt subliem ! ! ! ! Het is ook heel mooi gezongen vind ik.
5*

7.The Cross:
Ik vind dit het slechtste liedje van het album: het ge- ah ah ah ah ah ah ah ah aaaaaahhhhh ah ah doet het gewoon niet voor mij.Persoonlijk vind ik het ook minder goed gezongen dan de rest van de liedjes. Maar het is nu ook niet slecht.
3*

8. Final destination:
Na 'The Hand Of Sorrow' het tweede beste nummer. Het aantrekkelijke aan Final Destination is dat er een verhaal verteld wordt. Mix dat verhaal met een wondermooie stem, een bombastisch refrein, krachtig gitaarwerk,..... en je bekomt deze hit.
5*

9. All I Need:
Dit liedje begint rustig maar eindigt met een bom. En dat doen ze heel goed. Het refrein blijft dagenlang in je hoofd ronddwalen. Hopelijk wordt dit de derde single. Zelfs nu krijg ik er nog kippenvel van.
5*

10. The Truth Beneath The Rose:
Toen ik hier de eerste keren naar luisterde vond ik dat het heel raar klonk. Maar na een tijdje kon ik het echt wel apprciëren. Ik krijg altijd zo'n prettig gevoel als ze '....The Cruelty Of The Beast' zingt. Verder is het echt wel heel mooien vooral zeer sfeervol.
5*

11.Forgiven: Het traagste nummer van het album. Vind ik niet mis, maar het had toch wel wat meer kunnen zijn.
4*

In totaal geef ik 5*. sorry voor de punten van hierboven. Deze die ik nu geschreven heb zijn helemaal juist.

avatar van joeri_WT
5,0
Ik zou niet hopen op All I Need als derde single, mss dat ze in de VSA uitgebracht wordt als volgende single (waar nu the howling uit is). Maar voor in Europa kan je eerder terug een feller nummer verwachten, hand of sorrow, our solemn hour of the cross zijn volgens mij de grootste kanshebbers. en om nog maar wat te zeveren zal ik ook mijn punten van elk nummer hier zetten:

1.The Howling 5*
2.What Have You Done 4.5*
3.Frozen 5*
4.Our Solemn Hour 5*
5.The Heart Of Everything 4*
6.Hand Of Sorrow 5*
7.The Cross 4.5*
8.Final Destination 5*
9.All I Need 4.5*
10.The Truth Beneath The Rose 5*
11.Forgiven 5*

zoals je al kan raden heb ik het album dus ook een 5 gegeven

4,0
Ik vind dus Frozen een geweldig nr, net als what have you done.., dat een band andere stijlen uitprobeert vind ik alleen maar goed, wat maakt het uit of ze commerciëel zijn, daar is het toch een band voor. Ze doen het uiteindelijk allemaal voor het geld hoor, het is ook maar een baan. Een goed album met een solide sound vindt ik. van mij krijgt dit album 4 sterren.

avatar van relentless
TJa hier moet ik dus niks van hebben kijk mther earth was een goed album over de rest inclusief deze wil ik niks mee te makn hebben.
ondanks dat ik dit troep vind geef ik een 1.5 omdat ze nog wel een instrument kunnen bespelen ook al komt er zeikerige wijven muziek uit(niet dat er wat mis is met vrouwen)maar vrouwen verdienen beter.

Lacrymosa
Voor iedereen die het liedje Blue Eyes nog niet gehoord heeft, moet dit zeker en vast doen. Blue Eyes was een b-side van de single What Have You Done en het klinkt echt heerlijk. Het wordt ingeleid door een arabische stem en wordt dan zachtjes opgebouwd tot een stevig nummer.

De andere b-side van Frozen; Sounds of Freedom vind ik heel wat minder mooi klinken.

Ik vind het echt tof dat Within Temptation op bijna elke single weer iets nieuws van zich laat horen!

5,0
The heart of everything is een zeer goed album
Sharon laat meer haar veelzijdige kant zien en dat maakt het een super album
frozen vind ik echt een heel goede single
en dat het voor het goede doel is maakt het eens zo mooi
5.0

avatar van Sassia
5,0
THOF is echt een super mooi en goed album en echt een aanrader!!!
Sharon zingt elk nummer super mooi en ook de muziek is erg meeslepend.
Hier mijn cijfers voor elk nummer:

The Howling: 5*
What Have You Done: 5*
Frozen: 4.5*
Our Solemn Hour: 4*
The Heart Of Everything: 4.5*
Hand Of Sorrow: 5*
The Cross: 4.5*
Final Destination: 5*
All I Need: 3.5*
The Truth Beneath The Rose: 5*
Forgiven: 4.5*

Dat is in totaal een 4.5* (afgerond) voor het hele album, maar van mij krijgt het een dikke vette 5*.

Mijn drie favoriete tracks van het album zijn:

1. What Have You Done
2. The Howling
3. Hand Of Sorrow

2,5
Uiteindelijke score:

The Howling: 4,5*
What Have You Done: 3,5*
Frozen: 2*
Our Solemn Hour: 3,5*
The Heart Of Everything: 3,5*
Hand Of Sorrow: 4,5*
The Cross: 4,5*
Final Destination: 3,5*
All I Need: 4*
The Truth Beneath The Rose: 4,5*
Forgiven: 4,5*

Totaal: 3,8* --> 4*

2,5
Meer een live bandl Heeft me opc en VOORAL deze cd niet zo kunnen bekoren. Op Pinkpop 2007 sloeg ik echter redelijk stijl achterover met alle bombast, kracht en vuurwerkkanonnen. Een heel pak harder/krachtiger en vooral ook lager met een loeiharde bas en laag gestemde gitaar. Haar stem komt dan ook beter uit. Als ze hun cd's wat meer naar hun live-sound zouden trekken, zou het een heel pak beter wezen. Maarja, natuurlijk wel een stuk minder commercieel succesvol.

Gast
geplaatst: vandaag om 16:31 uur

geplaatst: vandaag om 16:31 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.