menu

Judas Priest - Painkiller (1990)

mijn stem
4,14 (341)
341 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Metal
Label: CBS

  1. Painkiller (6:06)
  2. Hell Patrol (3:37)
  3. All Guns Blazing (3:58)
  4. Leather Rebel (3:35)
  5. Metal Meltdown (4:48)
  6. Night Crawler (5:45)
  7. Between the Hammer & the Anvil (4:49)
  8. A Touch of Evil (5:45)
  9. Battle Hymn (0:58)
  10. One Shot at Glory (6:49)
  11. Living Bad Dreams * (5:21)
  12. Leather Rebel [Live] * (3:39)
toon 2 bonustracks
totale tijdsduur: 46:10 (55:10)
zoeken in:
4,5
@IJH15: Turbo is voor Judas Priest doen uitermate zwak en Ram it down is ietsje beter.
Echter die staat mijlenver van hun beste product: :Unleashed in the East

avatar van vielip
4,0
Neal Peart schreef:
Turbo is voor Judas Priest doen uitermate zwak


Correctie: voor Priest begrippen is Turbo een zeer gewaagd en sterk album!

4,5
vielip schreef:
(quote)


Correctie: voor Priest begrippen is Turbo een zeer gewaagd en sterk album!

Sorry maar i.v.m. : eerder genoemd Unleashd in the East, British Steel, Screaming for Vengeance en Defenders of the Faith is Turbo een d r a m a album en Priest onwaardig

avatar van vielip
4,0
Complete onzin vind ik!

Ozric Spacefolk
Ik vind sowieso dat muziek nog altijd een smaak-ding is. Ik houd niet zo van Powermetal, zoals Maiden en Priest. Deze plaat vind ik leuk omdat het bijna een thrashplaat is.

Turbo ken ik niet, ik vermoed dat het richting pop is. En dat is ook allemaal prima. Voor elk wat wils, maar op een plaat nu onwaardig te noemen met een kots-smiley, vind ik nogal vreemd. Want dat zet je de mensen die Turbo goed vinden weg, als een bende kots-liefhebbers.

Elke band heeft wel controversiele platen (Rush, Saga, Metallica, Yes) en op één of andere manier presteer ik het elke keer om de 'niet zo goede' platen juist helemaal te gek te vinden.

Ik ga Turbo maar eens aanschaffen, want blijkbaar is het wat voor mij :-p

avatar van vielip
4,0
Ozric Spacefolk schreef:
op één of andere manier presteer ik het elke keer om de 'niet zo goede' platen juist helemaal te gek te vinden.


Héél herkenbaar!

Ozric Spacefolk schreef:
Ik ga Turbo maar eens aanschaffen, want blijkbaar is het wat voor mij :-p


Het zou me niks verbazen! Sterker nog, ik zou teleurgesteld zijn als het niet zo is

4,5
Ozric als je TURBO beter vindt dan de beste live plaat allertijden Unleashed in the East kan ik er dus echt met mijn pet niet bij

Cured
Dit is meer Paingiller vind ik ; de zanger klinkt hier echt te erg. Wel intens, maar beslist niet een favoriet album uit het topjaar 1990. De opener is wel enorm lekker. 3,5 ster is wel genoeg wat mij betreft.

avatar van Edwynn
4,5
Neal Peart schijnt te denken dat wanneer je zegt dat je Turbo een goed album vindt, je hem ook direct de allerbeste uit de catalogus vindt. Welnu dat is niet het geval. Wat mij betreft dan. Priest is op Painkiller op zijn paasbest. Vlammend en flitsend. Defenders Of The Faith heeft net een streepje voor. Veel scheelt het niet. Priest kan in mijn ogen sowieso niet veel verkeerd doen.

Cured
Dat is een nadeel, Edwynn. Fan zijn heeft als gevaar dat je het allemaal niet helemaal duidelijk meer ziet . Ik ben wel met je eens dat Turbo nou niet bepaald Priests beste is om een understatement te gebruiken.

avatar van vielip
4,0
Edwynn schreef:
Neal Peart schijnt te denken dat wanneer je zegt dat je Turbo een goed album vindt, je hem ook direct de allerbeste uit de catalogus vindt. Welnu dat is niet het geval.


Kijk, er zijn gelukkig mensen die het wél snappen!

avatar van Edwynn
4,5
Omdat ik vrijwel ieder Priestalbum wel kan hebben, ben ik dus een verstokte fan die het niet helder meer ziet. U freemt maar een end weg met z'n allen. Overigens is niet veel dus niet alles. Demolition vind ik pas echt een Priestonwaardig album.
Maar hier ging het over Painkiller.

avatar van Kronos
5,0
Helder zien, dat doe je zo Edwynn:

Cured schreef:
Dit is meer Paingiller vind ik ; de zanger klinkt hier echt te erg. Wel intens, maar beslist niet een favoriet album uit het topjaar 1990. De opener is wel enorm lekker.

Eerst het album Paingiller noemen omdat de zanger hier echt te erg klinkt en vervolgens doodleuk melden dat de opener wel enorm lekker is, toevallig het nummer waar de zanger het ergst gilt. Bijzonder helder.

Ozric Spacefolk
Ik oordeel deze plaat voornamelijk erg hoog, door de opener, en omdat de plaat zo belangrijk is voor de metal.

Verder ben ik zelf niet zo gek op Priest (en Maiden, Saxon en Manowar). Eigenlijk is Helloween de enige die ik echt een beetje trek.

Ik ben het er wel mee eens, dat het met name Rob Halford is die me tegenstaat. Zijn stem is niet favoriet bij mij.

4,5
Cured schreef:
Dat is een nadeel, Edwynn. Fan zijn heeft als gevaar dat je het allemaal niet helemaal duidelijk meer ziet . Ik ben wel met je eens dat Turbo nou niet bepaald Priests beste is om een understatement te gebruiken.



avatar van Carolaah
4,5
Fackkk, wat blijft dit toch een steengoed album!
Enige minpuntje is Touch of Evil.. Een beetje zwakjes.
Maar de rest... pffffff . Knalt lekker door, heerlijke gitaren, drums
en dat snerpende gekrijs, maar dan in de goede zin van krijsen.

Ja hoor, terecht dat deze plaat in mijn top 10 staat.

avatar van Metal-D78
4,5
Carolaah schreef:
Fackkk, wat blijft dit toch een steengoed album!
Enige minpuntje is Touch of Evil.. Een beetje zwakjes.


die riff..... killer gewoon..... zeker niet zwakjes!

avatar van Edwynn
4,5
Ook de solo is erg mooi. Vooral live erg overtuigend.

avatar van Carolaah
4,5
Metal-D78 schreef:
(quote)


die riff..... killer gewoon..... zeker niet zwakjes!


Tja daar zijn we het dan oneens, ik vind het een zwak punt van deze plaat. Het is naar mijn gevoel een zeikerig, dramatisch, saai nummer, met gebrek aan opbouw en daardoor ook geen climax en de lyrics maken het ook niet veel beter.. Het enige goede punt en misschien dan toch wel een climax is het punt van de hoge gil "You're possessing me"!

En op de instrumentale solo heb ik verder ook niks op te merken, die is verder prima.. alhoewel ik liever de wat ruigere of nog meer gevoelige solo's hoor.. can't have it all. Voor mij zijn de enige goede punten in dit nummer het niet waard het hele nummer te luisteren..

avatar van HezzardNL
5,0
Carolaah schreef:

Het is naar mijn gevoel een zeikerig, dramatisch, saai nummer, met gebrek aan opbouw en daardoor ook geen climax en de lyrics maken het ook niet veel beter.. Het enige goede punt en misschien dan toch wel een climax is het punt van de hoge gil "You're possessing me"!


Ik vind de opbouw juist mooi. Strakke riff, zware bassline en passende zang erbij tot inderdaad dé uithaal van 1990, "You're possessing me" maakt dit nummer een favoriet naast het titelnummer.

Geen slecht nummer te ontdekken op dit album. De stem van Halford is lekker over the top, net als de muzikale stijl van het hele album overigens. Dit maakt het toch voor mij tot een van de beste Heavy Metal albums allertijden.

avatar van chevy93
Toch opvallend dat ik na het titelnummer, hier veruit favoriet, mezelf afvroeg waarom dit album zo hoog zou scoren. Gaandeweg wordt het album steeds beter en uiteindelijk heb ik de bonustracks direct erachteraan beluisterd; iets wat ik zelden doe.

Misschien nog maar een keertje luisteren?

avatar van Edwynn
4,5
Het titelnummer is een Priest-evergreen geworden. Het andere spul doet er zeker niet voor onder. Sterker nog, ik vind Between The Hammer & The Anvil en Night Crawler de sterkste nummers. De bonusnummers vind ik maar rubbish.

avatar van DargorDT
5,0
Painkiller en Between The Hammer & The Anvil horen bij mijn 100 beste metal-tracks ooit! Fantastisch album, van start tot finish. Er zijn niet zo veel metalalbums in dit genre die ik na al die jaren nog met zo veel plezier luister. Het is zó energiek en flitsend, bijna elke riff of zanglijn is raak en belandt als ware het een pijl van Cupido recht in mijn metalhart. Het was liefde op het eerste gehoor en de liefde is nog niet gedoofd.

avatar van SammyAutumn
5,0
Misschien, naar mijn bescheiden mening, wel het beste Metal album ooit:) Geniale drums met natuurlijk de herkenbare zang van Halford.

avatar van Johnny Marr
4,0
Kijk gewoon alleen al naar de cover... het is een f*ing RoboCop-achtige stalen robot met ijzeren vleugels die een Harley berijdt, en die Harley heeft dan ook nog eens een drakenkop als stuur en draaischijven als wielen. Hoe episch kan je het hebben? Nu zijn de verwachtingen wel heel erg groot.

En die komen grotendeels wel uit, vooral de eerste 3 nummers zijn niet minder dan geniaal, voor de rest loopt dit album heerlijk. Ik weet niet wat Halford heeft genomen tijdens de opnamesessies voor dit album, maar zijn stem klinkt satanisch, krankzinnig en zo scherp als de wielen van de motor op de hoes.

Mijn favoriete moment is het begin van 'All Guns Blazing', met de a cappella noten van Halford die je raken tot in de diepste krochten van je ziel. Geniaal, meer valt er niet te zeggen. 'Hell Patrol' is dan wel m'n favoriete nummer van het album, buiten natuurlijk het titelnummer die niet echt overtroffen kan worden, en die ook waarschijnlijk wel de favoriet van iedereen is. Zo goed is dit nummer. En zo goed is die drummer! (de drums op dit album zijn echt waanzinnig).

Ik moet Screaming For Vengeance, Defenders Of The Faith en Sad Wings of Destiny nog in hun geheel beluisteren, maar dit zou zomaar eens het allerbeste Judas Priest-album kunnen zijn. Op mijn kopie staat het bonusnummer 'Living Bad Dreams', maar laat die aub links liggen. Hier klinkt de stem van Rob dan weer tenenkrommend. Voor de rest is dit een 90's klassieker.

Ik ga afronden met het eerder vermelde a cappella stuk uit 'All Guns Blazing':

Twisting the strangle grip
Won't give no mercy
Feeling those tendons rip
Torn up and mean

avatar van jasper1991
3,5
Je beoordeling komt niet echt overeen met je, niet onvermakelijke, bespreking, lijkt me zo.

avatar van Johnny Marr
4,0
Ik had deze reacties verwacht. Ik vind het namelijk zelf ook. Aan de hand van m'n mening zou je toch wel 4,5 verwachten. Wat niet is kan nog komen. Ik vind de eerste 3-4 nummers toch wel van een iets hoger niveau dan de rest, vandaar 'maar' 4* (voorlopig).

avatar van vielip
4,0
Dit album is, ook wat mij betreft, een klassieker, punt! En toch kan ik goed begrijpen dat er fans van de eerdere (oudere) Priest zijn die dit album niet trekken. Of op z'n minst minder vinden. Het wijkt toch wel erg af van wat de heren hiervoor hadden uitgebracht. Komt met name door drumbeest Scott Travis denk ik. Die gaf de heren toch wel een behoorlijke schop onder hun kont. En daardoor klonken ze ineens wel heel erg heavy.

avatar van AstroRocker
4,0
Johnny Marr Dit is een gaaf album, maar wat "heavyness' betreft is Defenders of the Faith veel beter! Zelden zo'n brok heavy metal gehoord!

avatar van The_CrY
4,0
Johnny Marr schreef:
En zo goed is die drummer! (de drums op dit album zijn echt waanzinnig).


Helemaal mee eens. Op dit album drumt Scott Travis echt geweldig. Moet eerlijk zeggen dat hij dat bij de recentere albums niet meer doet in mijn opinie. Kan ook aan de songwriting liggen natuurlijk.

Gast
geplaatst: vandaag om 20:22 uur

geplaatst: vandaag om 20:22 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.