menu

Elton John - The Captain & the Kid (2006)

mijn stem
3,82 (56)
56 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop
Label: Mercury

  1. Postcards from Richard Nixon (5:14)
  2. Just Like Noah's Ark (5:32)
  3. Wouldn't Have You Any Other Way (4:37)
  4. Tinderbox (4:24)
  5. And the House Fell Down (4:48)
  6. Blues Never Fade Away (4:43)
  7. The Bridge (3:30)
  8. I Must Have Lost It on the Wind (3:53)
  9. Old 67 (4:00)
  10. The Captain and the Kid (4:58)
  11. Across the River Thames * (4:31)
toon 1 bonustrack
totale tijdsduur: 45:39 (50:10)
zoeken in:
avatar van ChrisX
Hier al iets meer over bekend? De titel doet vermoeden dat het een vervolg is op Captain Fantastic And The Browndirt Cowboy? Werkt hij weer samen met Bernie Taupin?

Inderdaad, het is een vervolg en ja, het is een samenwerking met Bernie Taupin. Deze maand staat Elton op de cover van Mojo. Er is een afzonderlijk artiekeltje over deze cd en natuurlijk een bespreking. Die is erg lovend. Ze spreken ronduit van een minstens evenwaardige opvolger en zijn beste cd in 20 jaar.

Het schijnt overingens een erg kale cd te zijn: veelal enkel Elton op piano en zang.

avatar van Justinx
3,0
peerke schreef:
Het schijnt overingens een erg kale cd te zijn: veelal enkel Elton op piano en zang.

Dit is echter niet waar. Elton John laat zich geweldig begeleiden door drums, gitaren en zelfs een gospelkoor! Werkelijk een fantastische cd! Ik hou werkelijk helemaal niet van Elton John's muziek, maar deze cd overtreft inderdaad zoals Peerke zei, al zijn vorige cd's. Heerlijke pop met een klein vleugje folk. Mijn uitgebreide mening komt later, maar ik kan alvast zeggen dat ik het openingsnummer en het tweede nummer al werkelijk helemaal fantastisch vind.

avatar van jowietje
Deze ligt al in de winkels.

avatar van platedraaier
Dit is een erg goede cd van deze oudgediende. Ik wist werkelijk niet wat ik hoorde. Soul, gospel en blues invloeden allom aanwezig. Dit behoort zeker tot het beste wat ik ooit van hem gehoord heb.

Ik heb het nieuwe nummer al een paar keer op de radio voorbij horen komen, klonk echt geweldig! Niks voor Elton zou je bijna zeggen

Ga zeker binnenkort is het hele album beluisteren!

shappy1010
Super. Naar de platenzaak,...!

shappy1010
Wat een fantastische plaat. Ik ben er helemaal weg van!
Schijnt dat Elton deze plaat gemaakt heeft na eindeloos gezeik van fans en critici die zich afvragen of hij nog wel in staat was ooit een plaat af te leveren die zijn oude werk kan evenaren...Elton rests his case, want de man heeft het nog steeds.

Voorlopig een 4, die na meerdere luisterbeurten hoger kan worden. Voor fans van de `oude `elton john, grijp je kans! Wat mij betreft mag deze album best in de rotatielijst en op de voorpagina komen, want muziek als dit wordt bijna niet meer gemaakt en dat maakt het dan weer gekgenoeg vernieuwend...ofzo...Alleen wel jammer dat de plaat net iets meer dan 40 minuten telt en met 10 nummers is dat aan de magere kant. Een plaat als deze kan niet nummers genoeg hebben!

avatar van musicfriek
4,0
Ik draai dit album nu voor het eerst en ik sla helemaal steil achterover!

Dit had ik niet meer verwacht van deze man. Kan me grotendeels vinden in shappy zijn mening en wat een muzikaliteit heeft deze man nog! Ook ik ben een groot liefhebber van zijn oudere werk. In de jaren 80/90 heeft hij voor mij weinig indrukwekkende platen gemaakt. Op een paar nummers na wist hij me niet meer te boeien. Zijn werk uit de seventies daarintegen blijft fantastisch.

En op dit album is dit de Elton die ik graag hoor, heerlijk veel op de piano. En zijn stem heeft ook nog niet aan kracht ingeboet.

Nee, van mij niks anders dan respect voor deze geweldige artiest. Aanrader voor mensen die houden van muziek met hoofdletter M

Scissor Sisters

Elton John!!

4* (Om mee te beginnen)

shappy1010
good on ya musicfreak!

avatar van Poeha
4,0
Zo'n geweldig album en dan staat er onderaan dat je 2 favoriete tracks moet noemen.
Dat is eigenlijk onmogelijk bij dit album!

Bijna allemaal even goed, alleen track 5 And the House Fell Down springt er bovenuit (bijna niet mogelijk, zou je zeggen!)

Ik had Elton al vrij hoog zitten en dit is daar nog weer eens een dikke vette bevestiging van!

3,5* voorlopig

avatar van james_cameron
3,0
Inderdaad, And The House Fell Down is erg leuk. De rest is weliswaar Elton John oude stijl, maar ik vind het allemaal een beetje te oubollig en veilig. Maar ja, ik ben dan ook niet echt een fan van de goede man.

5,0
Dit is echt een top album zeg !
Echt elk nummer is super en je hoort dat Elton er echt zin in had achter die piano .
Elton's werk van de jaren zeventig ken ik niet echt maar vanaf de jaren 80 bezien is dit zeker zijn beste album !
5*

EVANSHEWSON
Sluit me aan bij musicfriek ; zijn albums uit de seventies zijn schitterend, in de eighties ging hij haast geheel de mist in; nog wel lekkere singles soms, maar belabberd slechte albums;
Ben daarom nieuwsgierig naar dit album, ik heb het helaas nog niet gehoord, zal in de bieb eens uitkijken, als het inderdaad zo goed is als de 4 sterren die hier boven staan, zit dat wel goed ????

EVANSHEWSON
IK heb hem ondertussen maar gekocht, in de afprijzing alweer, het gaat hard tegenwoordig, wie enkele maanden geduld heeft betaalt echt pakken minder dan die belachelijke volle pot prijzen!

En deze plaat mag er absoluut wezen, pakkende melodiëen, goede lyrics, sobere orchestratie, geen schmalz te bespeuren, Elton en Bernie hebben de oude vorm echt terug te pakken !

Respect voor deze oude knarren ! Want Elton is het uithangbord, maar Bernie is toch een groot talent.
Een beetje wàt Lennart Nijgh voor Boudewijn was, zeker ?

Mooie plaat dus. ****

Davez
De beste van Elton John. Ik heb natuurlijk maar 3 platen captain fantastic en goodbye yellow brick road. Laatste genoemde vind ik persoonlijk veruit de minste. Veel te lang en wat geforceerd.

Deze vloeit lekker uit men speakers, sober, leuke melodieën.

avatar van Kronos
4,0
Ja, wat een klassebak zeg.

Elton John op z'n best.

Prachtig pianospel, gedreven zang, ijzersterke nummers.

avatar van LucM
4,0
Zeker geen slecht album, deze van Elton John. Degelijke tot sterke songs, sober gearrangeerd waarbij het pianospel van Elton John meer op de voorgrond treedt, goede lyrics. Geen meesterwerk zoals de meeste albums uit de jaren '70, maar beter dan wat hij in de jaren '80 en '90 bracht.

avatar van Song4Guy
4,0
IJzersterk album. Uit een recentie las ik destijds dat dit een van de toppers van dat jaar zou worden (2006). Helaas commercieel gezien minder succesvol maar artistiek geweldig. Een aanrader.
Elton doet gelukkig niet zoveel concessies meer aan commercie.
Hij maakt samen met tekstschrijver Bernie Taupin gewoon weer goede songs.

avatar van KKOPPI
Wat een prachtige stem heeft deze man.

avatar van Ronald5150
3,0
Ik ben geen fan of kenner van Elton John. Natuurlijk ken ik zijn hitsingles en ik heb ergens nog wel een verzamel cd van de beste man, maar heb me eigenlijk nooit echt verdiept in zijn albums. Ik hoorde dat "The Captain and the Kid" sinds lange tijd weer een samenwerking was tussen Elton John en tekstschrijver/componist Bernie Taupin, dus was ik nieuwsgierig. En ik moet zeggen dit is een uiterst genietbare op piano gebaseerde popplaat geworden. Elton John laat zich gevarieerd begeleiden en het is daardoor niet een puur door piano gedreven plaat geworden. Ik denk dat ik in dat geval eerder was afgehaakt. "The Captain and the Kid" bevat gewoon prima songs en Elton John is nog steeds meer dan uitstekend bij stem. De hernieuwde samenwerking met Taupin heeft duidelijk zijn vruchten afgeworpen.

avatar van Gert1980
4,5
Grappig hoe mensen hier verkeerde info voor waarheid aannemen en klakkeloos presenteren alsof ze er íets vanaf weten. Tegen de tijd dat dit album verscheen werkten Elton en Bernie alweer jaren samen en was dit echt geen nieuws meer.

avatar van Twinpeaks
3,5
Sticker voor Gert1980

Toevallig dit album de afgelopen week een aantal keren gedraaid. Aardig album , maar niet hemelbestormend. Dat mag je ws ook niet meer verwachten na zoveel jaar en goede albums. Het is meer dan degelijk en de piano heeft een mooie prominente rol. Vocaal is John nog goed op dreef , dat werd later wel flink en snel minder. Ik kom op 3 en halve ster met de mogelijkheid tot een halve verhoging.

avatar van brajoapau
Persoonlijke aanval en daarop volgende berichten verwijderd

avatar van Kronos
4,0
Bedankt brajoapau. Helaas gingen na mijn misbruikmelding onbedoeld alle berichten de prullenmand in.

Waar het om ging is dat alleen Ronald5150 het heeft over een nieuwe samenwerking sinds lange tijd. Voor de rest wordt er bij dit album over Bernie Taupin geschreven zoals bij ongeveer elk ander album waaraan hij meewerkte.

Op mijn vraag naar enkele citaten waaruit zou moeten blijken dat mensen hier verkeerde info voor waarheid aannemen en klakkeloos presenteren alsof ze er íets vanaf weten kwam dan ook geen afdoende reactie.

avatar van Gert1980
4,5
Misbruikmelding??? Wow, je gaat ver...

avatar van Red33
Over een paar maanden komt de eerste vinyl release van deze parel uit zijn oeuvre!

Helaas wel belachelijk duur voor één enkele LP, €40... Bah...

avatar van BoyOnHeavenHill
5,0
Een soort vervolg op Captain Fantastic and the Brown Dirt Cowboy uit 1975, met ditmaal niet een terugblik op de jaren van vóór het succes, maar juist op de jaren daarna, toen voor Elton en Bernie de bomen tot in de hemel groeiden (tussen 1972 en 1976 zeven elpees op rij op de eerste plaats van de Amerikaanse albumlijsten, en dat was ook de periode waarin John de held van de jonge BoyOnHeavenHill was). Het zware koor van Peachtree Road keert hier niet meer terug, nu neemt de band net als vroeger de achtergrondzang voor z'n rekening, en met deze sobere aanpak en de strakke begeleiding komt de nadruk nog meer op de composities te liggen. En wat dat betreft vind ik het nog steeds wonderbaarlijk hoe John na een kleine 40 jaar in de business nog altijd sterke coupletten, gevarieerde bruggetjes en pakkende refreinen weet te produceren, op dit album zelfs zonder één enkele misser en zonder dat mijn aandacht ook maar èrgens afdwaalt. De autobiografische vignetjes van Bernie Taupin zijn steeds interessant, het geluid is perfect, de muziek wisselt af tussen intiem (The bridge) en vunzig (Just like Noah's ark) en tussen country (I must have lost it on the wind) en pop (And the house fell down met z'n geniale pianoloopje), en bij de tekst van The Captain and the Kid hou ik het niet droog. "No lies at all, just one more tale about the Captain and the Kid..." Niks jeugdsentiment, gewoon glorieuze klasse.

Gast
geplaatst: vandaag om 20:06 uur

geplaatst: vandaag om 20:06 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.