menu

Turn Up the Bass: Volume 09 (1990)

Alternatieve titel: 16 Dance Tracks from the Next Generation

mijn stem
2,89 (18)
18 stemmen

Nederland
Dance
Label: Arcade

  1. Hi Power - The Cult of Snap (5:29)
  2. M.C. Sar & the Real McCoy - It's on You (6:43)
  3. Double Dee - Found Love (4:45)
  4. The 2 Live Crew - Banned in the U.S.A. (4:20)
  5. Wee Papa Girl Rappers - Get in the Groove (3:41)
  6. Stax - Mary Had a Little Boy (4:05)
  7. Fierce Ruling Diva - Rubb It In (3:16)
  8. House of Venus - Dish and Tell (5:08)
  9. Various - Turn Up the Bass "The Mix" 2 (4:14)
  10. GTO - Pure [Battle of the Basses Mix] (4:04)
  11. Rhyme Design - Believe the Hype (3:22)
  12. Subliminal Aurra - Ease the Pressure [Mental Mix] (5:06)
  13. Liz Torres - If U Keep It Up (4:56)
  14. Def La Desh en The Fresh Witness - Check Out the Ska (3:44)
  15. Chad Jackson - Hear the Drummer (Get Wicked) (3:43)
  16. Ice MC - Cinema (3:46)
totale tijdsduur: 1:10:22
zoeken in:
avatar van fluidvirgo
Rubb it in! Die draaide ik altijd KEIHARD!

avatar van musicfriek
3,5
Is ook een van mijn favoriete tracks Samen met It's on You en Hear the Drummer. Geweldig met die saxofoon.

avatar van tnf
tnf
Nummer 14. Een van mijn grootste 'guilty pleasures'. Zó extreem cheesy en tegelijkertijd zó leuk.

avatar van musicfriek
3,5
1990, de tijd dat Snap! hit na hit scoorden. Blijkbaar konden de samenstellers de rechten niet verkrijgen en zo staan er 3 (!) behoorlijke foute covers op deze verzamelaar. Vooral de rap in The Cult of Snap is echt verschrikkelijk slecht

Zoals fluidvirgo al zegt, Rubb It In moetje echt KEIhard draaien Nu wel een klassieker te noemen. De versie van 2 Live Crew brengt even een lach op mijn gezicht, erg fout natuurlijk, maar die gasten wisten toen wel te shockeren. De dames van Wee Papa Girl Rappers zorgen ook voor de nodige variatie op dit deel, alhoewel dit wel meer een danceremix is.

Wat mij betreft zijn de klassiekers hier House of Venus, Chad Jackson en natuurlijk MC Sar & the Real McCoy (de lange uitvoering staat hier op) xD

avatar van herman
Die versie van Hi Power was ook nog een dikke top 10 hit, volgens mij.

Harco
Heb je ondertussen alle delen al, friek?


Harco
Mooi zo.

Mijn vader heeft beneden in zijn kast ook een aantal delen staan, maar wat ik mij ervan kan herinneren, is dat het niet allemaal dance is. Of zit ik verkeerd? Zo meen ik me te herinneren dat op één plaat een nummer van ATCQ staat, zo ook een nummer van De la Soul, en een ander heeft weer een Wee Papa Girl track.

avatar van musicfriek
3,5
Klopt, beetje een mengeling van dance/hiphop/pop is het meer. De La Soul, 2 Live Crew, ATCQ, 2 in a Room, maar ook een Right Said Fred vind je hierop terug (niet dat we daarop zitten te wachten )

avatar van T.O.
2,0
Fierce Ruling Diva, later bekend als...... Flamman & Abraxas

avatar van FunkStar
4,0
Wat een klassiekers staan hierop! Rubb It In, Dish & Tell en Hear the Drummer (Get Wicked). Ook vind ik de nummers van Wee Papa Girls Rappers en Double Dee ook leuk. En vergeet niet die mix die erop staat, fout maar lekker!

avatar van herman
Kreeg vandaag weer 4 cd's binnen uit deze reeks (ik heb er nu 15 van de 25, daarna ga ik aan de mixCD's beginnen denk ik ), waaronder deze.

Viel me op dat de intro van Wee Papa Girl Rappers' Get in the Groove later letterlijk is overgenomen door Alan Braxe en Fred Falke voor hun klassieker Intro.

YouTube - Wee Papa Girl Rappers - Get In The Groove 1990
YouTube - Alan Braxe And Fred Falke - Intro (Original Club Mix) (vanaf 0:48)

avatar van T.O.
2,0
Apart ja, lijkt alsof ze het letterlijk van dat nummer hebben gesampled.

Een gedeelte van dat stukje komt namelijk uit dit nummer, zo rond 2:27.
En die is later weer door de door ons aller geliefde Aaron Carter gecoverd

avatar van herman
Grappig, Wee Papa Girl Rappers heeft het dan ook weer daarvandaan, natuurlijk.

avatar van pureshores
3,5
dat nummer van de Wee papa Girl Rappers heeft toch niet veel om het lijf (We've got the beat so Yo) en leunt gewoon op Pump up the jam

Deze delen (stuk van 7 t/m 12) vind ik het leukst-vanaf 91 besteedt het veel aandacht aan dat gimmick achtige (LA Style etc) en dan alleen nog een paar van de laatste delen zijn weer wat interessanter.

Op deze nr 9 veel hits die leuk zijn gebleven (MC Sar, Chad jackson, Fierce Ruling Diva), speciale vermelding voor het nummer van Double Dee-echte TUTB classic wat over meerdere delen is verdeeld en in al die mixen zat meen ik

Die Snap-klonen zal idd wel met rechten te maken hebben, in die houseparty cd's zie je dat ook met Felix-Don't you want me en andere fakers-omdat de originelen blijkbaar niet gelicenseerd worden

avatar van PEN15
okee, ik heb deze ook nog wel eens gehad... in mijn kindertijd. Ik kan me nog herinneren dat een rapper van the 2live crew zich Luke Skyywalker noemde. Nu lees ik nét dat hij daarvoor werd aangeklaagd door George Lucas

En oh ja die Chad Jackson, man. Was dat nou een amateur, die maar liefst 13 samples bij elkaar geraapt had of gewoon een one-hit wonder?? Ik kon toen al totaal niets van hem vinden. Hij had slechts zijn single die je echt elke tien minuten op de radio kon horen. Hij haalde zelfs nog een akelig hoge plek in de top40, die ook wel nummer 1 had kunnen zijn, want er was in 1990 nogal een behoefte aan oudjes: the joker, unchained melody...zelfs paint it black.

avatar van T.O.
2,0
pureshores schreef:
speciale vermelding voor het nummer van Double Dee-echte TUTB classic wat over meerdere delen is verdeeld en in al die mixen zat meen ik


Leuk plaatje inderdaad. Check ook de clip die ik heb gevonden

Dit was van Italiaanse makelij, ook wel italo-house, soort van nasleep van de hoogtijdagen van italo.

TheArtfulDodger
Check Out The Ska van het Nederlandse Def La Desh & The Fresh Wit... deed helemaal niets hier in de zomer van 1990. Prachtig nummer.


avatar van pureshores
3,5
maar die hadden wel een klein hitje met Feel the rhythm 2 jaar later

En Chad Jackson was de zoveelste die Back to life oa gebruikte in 1990 en een Public Enemy sample, maar toch veel leuker dan de gemiddelde top 40 huppelplaat in 2013

Gast
geplaatst: vandaag om 19:57 uur

geplaatst: vandaag om 19:57 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.