menu

Radiohead - Hail to the Thief (2003)

Alternatieve titel: The Gloaming

mijn stem
3,93 (1560)
1560 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Parlophone

  1. 2 + 2 = 5. (The Lukewarm.) (3:19)
  2. Sit Down. Stand Up. (Snakes & Ladders.) (4:20)
  3. Sail to the Moon. (Brush the Cobwebs Out of the Sky.) (4:18)
  4. Backdrifts. (Honeymoon Is Over.) (5:22)
  5. Go to Sleep. (Little Man Being Erased.) (3:21)
  6. Where I End and You Begin. (The Sky Is Falling In.) (4:29)
  7. We Suck Young Blood. (Your Time Is Up.) (4:56)
  8. The Gloaming. (Softly Open Our Mouths in the Cold.) (3:32)
  9. There There. (The Boney King of Nowhere.) (5:23)
  10. I Will. (No Man's Land.) (1:59)
  11. A Punchup at a Wedding. (No No No No No No No No.) (4:57)
  12. Myxomatosis. (Judge, Jury & Executioner.) (3:52)
  13. Scatterbrain. (As Dead as Leaves.) (3:21)
  14. A Wolf at the Door. (It Girl. Rag Doll.) (3:21)
  15. Paperbag Writer * (3:58)
  16. Where Bluebirds Fly * (4:31)
  17. I Am Citizen Insane * (3:33)
  18. Fog (Again) [Live] * (2:18)
  19. Gagging Order * (3:36)
  20. I Am a Wicked Child * (3:06)
  21. Remyxomatosis [Cristian Vogel Rmx] * (5:10)
  22. There There [First Demo] * (7:45)
  23. Skttrbrain [Four Tet Rmx] * (4:25)
  24. I Will [Los Angeles Version] * (2:23)
  25. Sail to the Moon. (Jo Whiley Show - 28 / 05 / 03) * (4:11)
  26. 2+2=5 [Live at Earls Court, London, 26 / 11 / 03] * (3:35)
  27. Go to Sleep. (Zane Lowe - 08 / 12 / 03) * (3:32)
toon 13 bonustracks
totale tijdsduur: 56:30 (1:48:33)
zoeken in:
avatar van Jordy
4,5
Ik snap niet dat dit album zo lauw ontvangen werd, vind het op OKC na het beste Radiohead album. Weer een perfecte mix tussen het geëxperimenteer en lekker ouderwets rocken.

4,5
Mijn favoriete Radiohead album. Alles is er gewoon goed aan.

4,5
lauw ontvangen!? het staat toch bijna in elk lijstje van 'beste albums van 2003' wel hoog genoteerd.

moviefreak#1
Het ligt er gewoon aan dat een album als OK Computer moeilijk te evenaren is , laat staan te verbeteren, dus het is al gauw slechter Dat wil dus niet zeggen dat het album slecht is, ben zelf nu op de helft van het album en zit sterk aan 4 1/2 of 5 sterren te denken.

moviefreak#1
Ik hou het voorlopig op een 4 1/2 maar ga dit album zeker nog een paar keer goed luisteren

paranoidandroid
Tegenvaller voor mij. Bends, Computer, KidA en Amnesiac vind ik allemaal een stuk beter.

beste nr.s: 2+2=5, where I end and you begin en myxamatosis.

We suck young blood en I will vind ik ronduit k*t, al zeg ik dat liever niet van Radiohead nr.s

avatar van Jordy
4,5
Oh dat vind ik juist één van de beste nummers. Vooral dat stukje halverwege (van 10 seconden) waar het héél even up-tempo wordt.

JonnieBrasco
Gelukkig staan er nummers als Go To Sleep en There There op om deze Radiohead-fan nog enigszins te bewijzen dat Radiohead nog mooie gitaarnummers kan maken.

Degene die Winamp v5.0 als mediaplayer gebruiken; op tv channel "Radiohead" is wel een erg mooie akoestische live-uitvoering van There There te zien, briljant, wat kan de zanger ook goed gitaar spelen!

Dionysos
Hij is nog driftig aan het groeien hier .

avatar van gemaster
4,0
Het moet hier ook nog even groeien. Ik houd het voorlopig nog maar op 4 sterren, maar het kan nog richting 4,5 gaan. Mooiste nummer is de 1e single 'There, There' met die vreemde clip.

4,0
Hier ook maar *etje bij. Hoger ga ik niet want We Suck Young Blood is wel zo afgrijselijk.

avatar van Jordy
4,5
Onbegrijpelijk! Oh wacht, dat had ik al gezegd

avatar van tims
Weer een fantastisch album .
Absolute hoogtepunt voor mij is....we suck young blood.
Kippevel tot achter mn oren...heerlijk

4,5
Ik ben het helemaal met je eens Jordy ik vind We Suck Young Blood een prachtig nummer. Om de twee maten is er ook een klap en tijdens hun concert een tijd geleden ging de hele zaal meeklappen, prachtig

ik keek net fahrenheit 9/11 en zag heel kort een bord met Hail to the thief toen Bush werd beedigd als president op het beeld, klopt het dat radiohead daarom hun album zo hebben genoemd?

4,5
niet per sé omdat ze dát bord zagen natuurlijk, maar hail to the thief heeft hier geloof ik wel dezelfde betekenis

avatar van Jordy
4,5
Radiohead bassist Colin Greenwood said the band chose the title Hail To The Thief because they didn't want to be subtle about where they stand on world politics.

"The title of the record for us was all about shaking hands with the world as we all find it, rather than sort of hiding in a bunker and sort of moaning or berating it from within some kind of retreat," Greenwood said.

dan mogen ze ook wel een anti-bush song op dit album zetten

avatar van herman
4,5
Staat die er niet op dan? Ook niet tussen de regels door?

avatar van Jordy
4,5
penetention.... penetention... PE-NE-TEN-TION!!!!

4,5
penetention?¿

avatar van Jordy
4,5
Lol, nevermind hij zingt 'paying attention' ik dacht 'penitention' (als in gevangenis). Maar goed, de openingstrack lijkt me een anti-Bush song, dat was mijn punt

avatar van Zachary Glass
Jordy schreef:

Lol, nevermind hij zingt 'paying attention' ik dacht 'penitention' (als in gevangenis). Maar goed, de openingstrack lijkt me een anti-Bush song, dat was mijn punt


Ik had verstaan: penetration. Ik dacht: "verdorie - dat is een krachtige manier om een anti-Bush nummer te vertolken, een soort politiek-verkrachtingsliedje".

Zo zie je maar: iets misbegrijpen, kan soms een tekst een totaal andere lading geven

avatar van Jordy
4,5


Dacht ik inderdaad ook de eerste paar keer

4,5
Hmm ik heb het nooit gedacht... De eerste keren dat hij het zingt is het moeilijk te verstaan maar daarna hoor je het duidelijk...:P

avatar van Koston
3,5
Dit is helemaal geen anti-bush album , het verwijst naar alle dictators. 2+2=5 komt uit het boek 1984

avatar van aERodynamIC
4,0
Toen het net uitkwam was dit een lichte teleurstelling voor mij. Het zou meer richting OK Computer gaan etc etc. Dat vond ik toch wel meevallen. Het hangt nog steeds dichter in de buurt van Kid A / Amnesiac dan bij OK Computer of the Bends.
Wel is het allemaal iets toegankelijker dan de voorgangers. Ik denk dat we het daar meer in moeten zoeken.
Verder gewoon een sterk album.

avatar van Jordy
4,5
aERodynamIC schreef:

Het zou meer richting OK Computer gaan etc etc. Dat vond ik toch wel meevallen.


OK Computer staat toch ook vol met tracks met electronica-invloeden? Exit Music bijvoorbeeld. Ik vind HTTF in dat opzicht niet veel "electronischer" dan OKC.

avatar van Black Math
Dit album luister ik tegenwoordig liever dan OK Computer.

avatar van HiLL
5,0
aERodynamIC schreef:

Toen het net uitkwam was dit een lichte teleurstelling voor mij. Het zou meer richting OK Computer gaan etc etc. Dat vond ik toch wel meevallen. Het hangt nog steeds dichter in de buurt van Kid A / Amnesiac dan bij OK Computer of the Bends.
Wel is het allemaal iets toegankelijker dan de voorgangers. Ik denk dat we het daar meer in moeten zoeken.
Verder gewoon een sterk album.


Ik vind dit album een stuk minder toegankelijk als Kid A.
Amnesiac moet ik ook nog doorkrijgen en mooi vinden. Hail vind ik erg moeilijk tot nu toe....

Kid A was ik al snel verliefd op..

Gast
geplaatst: vandaag om 16:31 uur

geplaatst: vandaag om 16:31 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.