menu

Dr. John - In the Right Place (1973)

mijn stem
3,77 (92)
92 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: ATCO

  1. Right Place Wrong Time (2:55)
  2. Same Old Same Old (2:43)
  3. Just the Same (2:53)
  4. Qualified (4:51)
  5. Traveling Mood (2:52)
  6. Peace Brother Peace (2:50)
  7. Life (2:31)
  8. Such a Night (2:58)
  9. Shoo Fly Marches On (3:17)
  10. I Been Hoodood (3:15)
  11. Cold Cold Cold (2:37)
totale tijdsduur: 33:42
zoeken in:
EVANSHEWSON
Naast Gumbo en Gris Gris een wat vergeten pareltje van The Nighttripper, het eerste nummer heeft aardig wat airplay gekregen destijds.
Hele leuke plaat, Such a Night is het hoogtepunt.

****

tondeman
De cross-over plaat voor Dr. John. Een tikje glad, of in ieder geval is alles goed vast gepleisterd, maar de funk komt altijd bovendrijven . Fantastische plaat vind ik het persoonlijk. Back-up (uiteraard ): The Meters en Allen Toussaint.

avatar van Fets
4,0
Mee eens! Fantastische plaat!

avatar van dj maus
Heel anders dan Gris Gris, maar wel een lekker funky plaatje.

beaster1256
het zouden 3 zuster lp's kunnen zijn , gris gris , gumbo en deze , dezelfde sfeer , new orleans leuke muziek maar van weinig diepgang , goed voor 3 à 4 nummers en dan heb ik behoefte aan iets anders , de muziek is ok maar die stem werkt me soms op mijn zenuwen als je begrjpt wat ik bedoel .

LocoHermano
De vergelijking met Gris Gris slaat als een lul op een drumstel. Op deze plaat hult de dokter zich niet of nauwelijks in de rol van bezwerende sjamaan.

avatar van wilbur
3,5
Een half punt extra voor de prachtige elpeehoes!

avatar van Tupelo
4,0
Stel je kruist Captain Beefheart (op zijn aangenaamst) met Van Morrison (op zijn swingends), wat krijg je dan? En wat krijg je als je daar The Meters als begeleidingsband achter zet? Juist, een grandioos feest!

Lekker funky, met een heerlijke stem, en met hier en daar de rauwere kwinkslag die het allemaal boeiend houdt. In tegenstelling tot beaster1256 ervaar ik deze plaat allerminst als een zusje van Gris-Gris. Dit is heel andere koek, maar niet minder smakelijk.

avatar van thesceneisnow
3,5
Bij het nummer 'life' dacht ik in het begin te doen te hebben met een cover. Lijkt aardig veel op 'what's going on' van Marvin Gaye.
Verder een leuke plaat, maar zeker niet zo opzienbarend als Gris-Gris.

avatar van Ronald5150
4,0
Waar Dr. John’s eerste albums vooral psychedelisch, hypnotiserend en broeierig waren, bevatten de latere albums van Dr. John meer swing, funk en groove. Net als op ”Dr. John’s Gumbo” is dit ook op ”In the Right Place” het geval. Opener ”Right Place Wrong Time” is direct raak en swingt de pannen van het dak. Het hele album heeft een lekkere groove, pittig en spetterend pianospel, mooie koortjes (de koortjes op Dr. John’s vroegere albums vind ik vaak niet zo mooi) en altijd die bezwerende (maar dan toch wat minder dan voorheen) stem van Dr. John zelf. Een andere favoriet is ”Such a Night”, waarbij ik vooral de melodie en zanglijnen erg aanstekelijk vind. ”In the Right Place” is wederom een heerlijk album van The Nighttripper. Hoewel de trip iets minder ”out there” is, vind ik het nog steeds, en misschien wel juist daarom, erg lekker.

avatar van bas2204
3,5
Eerste nummer is direct geweldig, maar de hele plaat is lekker funky

avatar van capablanca
3,5
Prettige jaren '70 funk.

Gast
geplaatst: vandaag om 20:01 uur

geplaatst: vandaag om 20:01 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.