Waar de voorloper “Kiln House” een met een knipoog gebrachte ode was aan de Rock & Roll in het algemeen daar kent dit album een serieuzere ondertoon.
Absolute eeuwigheidswaarde hebben track 1,4 en 5.
Ik durf zelfs te stellen dat dit tot het beste werk behoord wat ze ooit hebben opgenomen !
Merendeel akoustisch, dromerige sferische voortkabbelende songs zijn het maar zo wonderschoon en ingetogen gespeeld, recht uit het hart is het.
Danny Kirwan tekent voor 3 van de 8 songs, zo zijn “Woman of 1000 Years" en "Sands of Time" dus van grote klasse.
Hij levert ook nog “Sometimes” welke wat country invloeden kent, ik mag dat graag horen.
Nieuwkomer Bob Welch imponeerde met het lange titelnummer maar weet met “Lay It All Down” niet te overtuigen.
Dat weet Christine McVie met “Morning Rain” ook niet, deze 2 songs zijn ronduit saai maar met “Show Me a Smile” laat ze horen toch wel degelijk songwriterskwaliteiten te hebben ook al komt er dat nog niet helemaal uit.
Het pretentieloze instrumentaaltje "What a Shame" (met saxofoon) is snel in elkaar geflanst omdat de platenmaatschappij nog een 8ste song op het album wou hebben.
De gehele FM line-up krijgen de credits hiervoor, iets wat zelden of nooit gebruikelijk was dus waarschijnlijk ontstaan in een soort van jam en zo klinkt het ook.
Een plaat van uitersten, 3 songs die absolute top zijn, 2 flutnummers en de rest is redelijk.
Al met al gemiddeld een ruime voldoende....