menu

Makaveli - The Don Killuminati: The 7 Day Theory (1996)

mijn stem
3,99 (269)
269 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: Death Row

  1. Intro: Bomb First (My Second Reply) (4:56)

    met E.D.I. Mean en Young Noble

  2. Hail Mary (5:09)

    met Outlawz

  3. Toss It Up (5:06)

    met Danny Boy, K-Ci & Jojo en Aaron Hall

  4. To Live & Die in L.A. (4:33)

    met Val Young

  5. Blasphemy (4:38)
  6. Life of an Outlaw (4:55)

    met Outlawz

  7. Just Like Daddy (5:07)

    met Outlawz

  8. Krazy (5:15)

    met Bad Azz

  9. White Man'z World (5:38)
  10. Me and My Girlfriend (5:08)
  11. Hold Ya Head (3:58)

    met Tyrone Wrice

  12. Against All Odds (4:36)
totale tijdsduur: 58:59
zoeken in:
avatar van ThingMan
4,0
Vanmiddag had een oude mp3 aangesloten op een speaker en ineens kwam Me and My Girlfriend langs. Wat een heerlijke track is dat. Echt honderd keer beter dan die van Jay-Z.

avatar van Kill_illuminati
5,0
In verschillende reviews en opmerkingen over dit album heb ik gelezen dat dit album beduidend een minder professionele sound dan All Eyez One Me. In dit artikel wordt daarover het volgende gezegd door de maker van de artwork:
The 7 Day Theory was originally going to be this underground album; Pac predicted the rise of mixtapes and was only going to sell it only at the mom-and-pop stores. It only turned into a commercial album after he died.


En

The album changed a lot when Pac died, it was no longer a mixtape and they made it into a studio album.

avatar van Yestsida
4,5
Wat een afscheid.

Onvoorstelbaar dat dit album op 7 dagen tijd gemaakt is én dat hij gewoon eerder dat jaar al een geweldig dubbelalbum uitgebracht had. Productief en tegelijk vol van kwaliteit was deze man wel, zeker vanaf het moment hij in 1995 vrijkwam uit de gevangenis.

The Don Killuminati: The 7 Day Theory is het vijfde en eigenlijk ook laatste studioalbum van 2Pac. Het is dan wel uitgekomen nadat hij op 25-jarige leeftijd vermoord werd ongeveer 2 maanden hier voor maar dit is wel degelijk gewoon door hem gecreëerd. Zijn tweede album op Death Row Records, normaal gezien was dit ook al zijn laatste op dat label geweest. Wat dit album ook uniek maakt in zijn discografie is uiteraard dat het uitgebracht is onder de artiestennaam Makaveli in plaats van 2Pac.

Pac klinkt ontzettend gefocust en energiek op dit album, te samen met All Eyez on Me vinden we naar mijn mening hier zijn beste werk op. Dit is wel minder toegankelijk dan haar dubbele voorganger en heel wat agressiever en duisterder. Vaak hoor je hem rechtstreeks uithalen naar andere rappers zoals uiteraard Biggie, Diddy, Jay-Z, Nas, Mobb Deep en Dr. Dre (om er maar een paar te noemen). Zowel de hekkenopener als de hekkensluiter zijn hier de meest voor de hand liggende voorbeelden van.
Dr. Dre, die pas zijn eigen Death Row verlaten had, besluit hij helemaal af te maken op de tweede helft van het feestelijk meesterwerk dat Toss It Up is.

De sfeer op dit album is redelijk zwaar en duister maar er staan ook luchtigere nummers op, die even geniaal zijn als het hardere werk. Toss It Up (Pac's tweede strofe daargelaten), To Live and Die in L.A., Just Like Daddy, Krazy, White Man'z World en Hold Ya Head zijn meer hoopvol en sonisch lichtere kost dan de rest van The Don Killuminati.

Ambitionz az a Ridah is al een opener van jewelste en ook hier opent het album subliem met de diss-track Bomb First. De manier waarop 2Pac die beat aanvalt is meesterlijk en geeft je meteen een boost vol energie! Bij momenten zoals dat, wanneer hij zo overtuigd en vol zelfvertrouwen rapt, zijn duidelijke redenen voor mij waarom hij absoluut één van de beste in het genre is.

Net zoals haar voorganger is ook dit een meesterwerk naar mijn mening, dit is wel met de tijd gekomen want helemaal in het begin geraakte ik hier om eerlijk te zijn niet gemakkelijk door... tot opeens het kwartje viel. 2Pac was wel heel aanvallend op dit studioalbum (Hit 'Em Up had hier misschien niet op misstaan als bonustrack) en had het ook veel over de dood. Het kon met zo'n agressieve instelling en met iedereen nodeloos problemen creëren bijna niet anders eindigen dan met zijn welgekende tragische dood.
Bij All Eyez on Me haalde ik het ook al aan: bij Death Row heeft hij zijn beste werk opgenomen maar de negatieve gang-cultuur van dat label en leider Suge Knight zijn de ondergang geworden van deze legende.

Eén van mijn favoriete albums allertijden. Kiezen tussen dit en All Eyez on Me kan ik niet.

4,5*

4,5
Kill_illuminati schreef:
In verschillende reviews en opmerkingen over dit album heb ik gelezen dat dit album beduidend een minder professionele sound dan All Eyez One Me. In dit artikel wordt daarover het volgende gezegd door de maker van de artwork:
(quote)


En

(quote)


Nog wat leuke weetjes:
Het album heet eigenlijk; artiest: Makaveli the don - titel: 'Killuminati' en dan als ondertitel 'the 7 day theory'.
Het is dus eigenlijk verkeerd geprint.
Tupac werkte zo snel in die laatste 11 maanden voor zijn dood, dat ze hem nauwelijks bij konden houden.

De plaat zou eerst zelfs '3 Day Theory' heten, omdat de nummers in 3 dagen zijn geschreven. Het album is uiteindelijk afgemixt in 7 dagen.

Het originele Makaveli-album bevat zelfs nog meer tracks: 'Watch Ya Mouth', 'Friendz', 'Lost Souls', 'N*ggaz Nature' en 'When Thugz Cry'.
De eerste track werd na z'n dood geschrapt omdat ie teveel disses bevatte, de laatste 4 tracks werden geschrapt voor latere Death Row-releases.

Gast
geplaatst: vandaag om 13:56 uur

geplaatst: vandaag om 13:56 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.