menu

Faithless - The Dance (2010)

Alternatieve titel: The Dance Never Ends

mijn stem
3,42 (97)
97 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Dance
Label: Nates Tunes

  1. Not Going Home (6:37)
  2. Feel Me (7:26)

    met Blancmange

  3. Crazy Bal'heads (3:25)

    met Jonny "Itch" Fox

  4. Comin Around (7:25)

    met Dougy Mandagi

  5. Tweak Your Nipple (7:08)
  6. Flyin Hi (7:11)
  7. Love Is My Condition (5:20)

    met Mia Maestro

  8. Feelin Good (7:06)

    met Dido

  9. North Star (6:02)

    met Dido

  10. Sun to Me (7:59)
  11. Scandalous * (4:59)
  12. Happy * (4:09)
  13. Not Going Home [Eric Prydz Remix] * (6:42)
  14. Feel Me [ATFC Spit Out the Sedative Remix] * (6:18)
  15. Comin' Around [The Temper Trap Remix] * (5:28)
  16. Tweak Your Nipple [Crookers Remix] * (3:57)
  17. Feelin' Good [Kyau & Albert Remix] * (7:59)
  18. Sun to Me [Mark Knight Remix] * (7:41)
  19. Not Going Home [Armin van Buuren Remix] * (8:12)
  20. North Star [Calida Remix] * (3:32)
  21. Feel Me [Penguin Prison Remix] * (4:48)
  22. Tweak Your Nipple [Tiësto Remix] * (5:44)
  23. Not Going Home [Original Mix - Radio Edit] * (3:14)
  24. Not Going Home [Original Mix] * (6:59)
  25. Not Going Home [Eric Prydz Remix] * (9:01)
  26. Not Going Home [Rollo & Sister Bliss Monster Acid Club Mix] * (7:19)
toon 16 bonustracks
totale tijdsduur: 1:05:39 (2:41:41)
zoeken in:
avatar van coldwarkids
Hopen dat deze net zo goed is als zijn voorganger

avatar van dix
dix
Dat niveau halen ze natuurlijk moeiteloos lijkt mij.

avatar van deric raven
Leuk dat ze Blancmange voor een bijdrage gevraagd hebben.

avatar van coldwarkids
dix schreef:
Dat niveau halen ze natuurlijk moeiteloos lijkt mij.


Ja goed toch?

avatar van coldwarkids
hee en een nummer met de zanger van The Temper Trap.. wat een populaire grootse groep is dat.. dat gaat wat worden met dat nummer

avatar van barrett
2,0
De hoes spreekt me alvast enorm aan... Doet een beetje denken aan Jimi Hendrix , maar daar zal de muziek wsl wel niet op lijken

avatar van dix
dix
beetje een Benneton ad ....

avatar van barrett
2,0
Ja idd dat klopt , ik ben er wel van onder de indruk...

avatar van thelion
4,0
Mooi een nieuwe Faithless

avatar van kareltjemusic
Ik heb het 1e nummer Not going home al gehoord.
(staat n.m. op de nieuwste cd van Armin v Buuren)
En het klinkt wel goed, beter dan hun vorige CD, dat was een heel stuk minder.

avatar van barrett
2,0
Het klinkt als een terugkeer naar de Faithless van uit hun beginperiode.

Sebast258
Is nu volledig en legaal te beluisteren op (het geweldig betrouwbare en volwassene medium) Netlog. (':

Nog niet volledig beluisterd maar het deel totnutoe vind ik niet echt slecht, maar zeker niet geweldig. Had er gewoonweg veel meer van verwacht. Met de titel The Dance verwacht je iets steverige muziek dan dit.

Het blijft gewoon bij die leuke, dromerige sfeer maar dat is het dan ook wel.

avatar van dix
dix
coldwarkids schreef:
(quote)


Ja goed toch?


zoek de dubbele bodem

avatar van Darkzone
4,5
De video's van Sun To Me en Not Going Home (Incl. de plantenporno versie) zijn al te bekijken op Youtube.
Ik zag gisteren de video van Not Going home al bij MTV Brand New (geweldig programma btw!!) en het nummer is erg aanstekelijk.

Hun vorig album deed mij helemaal niks. Ben benieuwd hoe de rest van dit album is. De meest recente cd van Dido vond ik ook erg tegenvallen.

avatar van ThaProphet15
Na vier jaar eindelijk weer een nieuwe Faithless. Van wat ik heb gehoord klinkt het ouderwets goed. Alhoewel sommige bronnen zeggen dat dit het laatste album van hun is. Heb net een mail van bol.com gekregen, dat ik morgen de nieuwe cd binnen krijg. Heb ik dan heel toevallig ook vrij....
En ik ben er bij op 2 juli op het Westerpark in Amsterdam...

avatar van aERodynamIC
3,5
Faihtless: altijd balancerend tussen opzwepende festivalstampers en gezapige relax-nummertjes.
Wat fijn is het dan als deze dans geopend wordt met een stamper genaamd Not Going Home. Nee, op deze manier gaan we zeker nog lange niet naar huis. Dit smaakt naar meer. Dit smaakt naar party. Party volgens beproefd Faithless-recept!
Als ook Feel Me een hoger tempo blijkt te hebben begin ik het gevoel te krijgen dat dit misschien wel eens wat minder gezapig zou kunnen klinken als de voorganger. Feel Me heeft iets 'geks' waar ik Faithless doorgaans zo beheerst vind klinken, zo vol controle. Alsof ze zich een klein beetje durven laten gaan. Misschien komt het door Blancmange, dat bandje uit 'mijn' jaren '80.
Maar Faithless zou Faithless niet zijn als het niet meerdere gezichten laat zien: zo komt er reggae voorbij (Crazy Bal'heads), horen we wederom droompop (Flyin Hi, North Star) en proberen ze nogmaals de festivalweide op en neer te laten deinen samen met good old Dido op Feelin Good en ook op Tweak Your Nipple.
Het is zeker geen slecht album te noemen; mijn gevoel zegt me zelfs dat ik dit één van de leukere vind maar dat is natuurlijk een gevaarlijke stelling die nu nog niet genomen kan worden.
Misschien iets minder extreem knallende uitschieters als Insomnia, Salva Mea of God is a DJ, maar nu toch ook wat minder 'geneuzel' dan op de albums waar dit soort nummers op stonden. Het lijkt er op of ze zichzelf een lichte schop onder de kont hebben gegeven om de titel van het album eer aan te doen. Ze zijn er redelijk in geslaagd, niet grandioos (het is immers Faithless), maar ik ben er eigenlijk wel content mee.

avatar van aERodynamIC
3,5
En opeens weet ik waar Feel Me me aan doet denken: Talking Heads 'Once in a Lifetime'

avatar van cddrive
5,0
Prachtig!

avatar van ThaProphet15
Ik volg Faithless al vanaf het begin. Reverence is een echte classic. En de albums daarna zijn op zich zelf geweldig. Natuurlijk zijn de nummers als Salva Mea, Insomnia en God Is A DJ geweldig. Maar zulke nummers maken ze niet meer. Uiteraard zijn er uitzonderingen zoals I Want More. En nu komt na 4 jaar wachten eindelijk een nieuw album. Twee nummers zijn al een tijdje te horen via verschillende kanalen. Sun To Me en Not Going Home zijn nummers die terug gaan naar de roots. Ouderwetse up-tempo nummers. Vandaag heb ik het hele album geluisterd.
Het album opent een van de bekende up-tempo nummers Not Going Home.
Het tweede nummer, Feel Me, kreeg ik in het begin rare gedachten. Ik dacht te luisteren naar poppy top-40 dance. Maar schijn bedreigd, dit nummer gaat langzaam over naar vertrouwd Faithless. Erg goed gedaan, omdat sommige geluiden en tonen echt Faithless zijn. En met dit nummer tonen ze dit aan.
Uiteraard op dit album ook een buitenbeentje, Crazy Bal'heads. Reggae puur vorm. Natuurlijk is op elk album zo een nummer aanwezig. Beste voorbeeld is natuurlijk If Loving You Is Wrong, afkomstig van het eerste album. En daarna gebeurd er iets aparts. Comin Around vind ik toch wel verdacht ergens op lijken. Namelijk op het nummer To All New Arrivals van het vorige album. Ik kan het verkeerd hebben, maar ik hoor duidelijke overeenkomsten. Tweak Your Nipple is gewoon ouderwets uitproberen. Lekker opzwepend.
En dan Flyin Hi. Vanaf dit nummer word je meegenomen door een trip. Misschien begint The Dance dan. Lekker rustig opbouwend met de charismatische stem van Maxi Jazz. Het geluid van dit nummer gaat door op Love Is My Condition. Het blijft rustig en 'laid-back'. De rustige vrouwenzang is precies op zijn plaats. Tot nu blijft het slow-dansen. De intro van Feelin Good is veel belovend. Er komt een bas in. En daar is ze weer... Wat is een Faithless album zonder Dido? Op elk album (No Roots uitgezonderd) is ze aanwezig. En met dit nummer gaat het ineens hard. Ik begon eerder over het Faithless-geluid. Dat komt hier zeker in voor. Dido is hier goed op haar plaats. Heel voorzichtig zeg ik hier misschien een opvolger voor Salva Mea...? Het kan zijn dat ikdeze zin over een tijdje verwijder. Maar ik hoor toch iets terug van de oude Faithless. En dan North Star. Het lijkt erop dat de rustige muziek van Dido hier de voorhand heeft. Eerlijk gezegd vind ik haar stem beter passen bij Faithless muziek dan bij haar eigen muziek. Ik moet bij haar altijd denken aan haar optreden met Youssou N'Dour tijdens Live 8. Wat maakte ze daar een uitglijder! Bijna precies in het midden van het nummer neemt Sister Bliss het voortouw, maar blijft het rustig. Misschien een stilte voor de storm, aangezien het laatste nummer Sun To Me is. En dat nummer is ouderwets Faithless.
Mijn oordeel over dit album is positief. Het is vertrouwd Faithless, maar toch vernieuwen ze. Ik denk zelfs als dit album volwassen word, dat het een grote kan worden. Ik geef nog geen cijfer, want ik wil het de tijd geven.

4,0
Ik heb nooit gedacht dat ik ooit een plaat van hun zou kopen, maar ik ben er toch mee thuisgekomen. Ik vond het vroeger altijd herrie of creepy. Nu vind ik het heerlijk Ik ga hem nader beluisteren. De luistersessie in de winkel was natuurlijk niet representatief voor een cijfer. Kreeg btw de single van 'Not Going Home' er gratis bij!

avatar van Wauzzer
Kan iemand mij vertellen waar ik dat intro van Flyin Hi nog meer gehoord kan hebben? Ik weet zeker dat ik het eerder gehoord heb :S

Hulde voor degene die mij het antwoord kan vertellen

avatar van Rumour
4,0
ThaProphet15 schreef:
Wat is een Faithless album zonder Dido? Op elk album (No Roots uitgezonderd) is ze aanwezig.

Op No Roots doet ze ook mee, op het titelnummer

avatar van Darkzone
4,5
Geen verkeerd album. Er zit weer wat pit in, al gaan ze nergens helemaal los. Bonustrack Scandalous staat een beetje misplaatst op het eind van het album. Had misschien beter middenin het album gemoeten. Nu eindigd het album een beetje bloedeloos.

avatar van CoExiSt
Wauzzer schreef:
Kan iemand mij vertellen waar ik dat intro van Flyin Hi nog meer gehoord kan hebben? Ik weet zeker dat ik het eerder gehoord heb :S

Hulde voor degene die mij het antwoord kan vertellen


Had precies het zelfde als jou met die track.
En ik vind dat het op de intro van "Madonna - Sorry" lijkt.

Fijne plaat trouwens!
Ik hoop dat mijn CD-boer morgen eindelijk de deluxe versie op voorraad heeft.
Word er een beetje lamlendig van dat iedere toko de CD op voorraad heeft en er gratis singles bij weg geeft en ik moet weer 3 dagen langer wachten

Eindelijk een nieuwe Faithless, maar hebben we hier nu op zitten te wachten?
Eerlijk gezegd valt het mij wel wat tegen, het klinkt als een erg gemaakt album.( we moeten maar weer eens).
Niet echt verrassend, typisch faithless geluid en geluidjes.
No Roots en To the New Arrivals springen er naar mijn mening er wel bovenuit.
Eerst indruk is toch van jammer, wel wat meer van verwacht.

avatar van daniel1974nl
4,0
Om 5 albums te maken van zulk hoog niveau, is op zich al een prestatie, maar om het dan ook nog omhoog kunnen stuwen dat is pasd echt knap. No Roots en To All New Arrivals zijn inderdaad ook mijn meest gedraaide albums van Faithless, ook al zijn de voorgangers ook erg mooi. Naast uiteraard de Live DVD die helemaal knallen is. Wat een energie zeg.....Iets van diezelfde energie hoor je ook op de bonus cd's van Reverence en Sunday 8 P.M. die op Pink Pop zijn opgenomen. Wat een opzwepende muziek, wat een manier om een festival te eindigen. Het is dan ook vooral de vraag hoe het live gaat worden gebracht. Vond hun albums altijd heel sterk, maar doordat het live met een band wordt gespeeld (Rollo en Sister Bliss zijn erg goed) wordt de muziek alleen nog maar beter.

Deze cd is een stuk minder dromerig dan zijn twee voorgangers en dat moet ik eerlijk gezegd even verteren, maar die stampende beat is wel erg lekker. Ik heb em nog maar 1 keer gehoord, maar klinkt ontzettend lekker moet ik zeggen.

En daarnaast een woord van lof voor de opname, heel erg strak opgenomen met heel veel detail en lekker veel laag, zo dat de beat lekker doordreunt.

Alleen................geen Dido..............en dat is inderdaad ontzettend jammer want zij geeft toch wel wat bijzonders aan deze band en zijn geluid. De nummers die door haar zijn gezongen zijn vaak de beste nummers van de cd.

avatar van Darkzone
4,5
daniel1974nl schreef:

Alleen................geen Dido..............en dat is inderdaad ontzettend jammer want zij geeft toch wel wat bijzonders aan deze band en zijn geluid. De nummers die door haar zijn gezongen zijn vaak de beste nummers van de cd.

Feelin Good en North Star misschien????? Ze is toch uit duizenden te herkennen lijkt mij...

Moet zeggen, hoe vaker ik de cd draai, hoe beter hij wordt! Ik moest in het begin wennen aan vooral Feel Me. Had er in het begin geen Faithless-gevoel bij. Geen mannelijke vocalen van Maxi Jazz! Als geheel is het denk ik het meest gestroomlijnde album van Faithless. Geen vullers of irritante nummers, alles past gewoon bij elkaar. Bravo!

avatar van CoExiSt
Zo, vandaag eindelijk de deluxe edition binnen gekregen van dit toffe album.
Geinig boekje erbij enzo... blabla
Alleen mijn tracklist ziet er iets anders uit dan de reguliere CD:

01. Not Going Home (6:37)
02. Feel Me (7:26) met Blancmange
03. Crazy Bal'heads (3:25) met Jonny "Itch" Fox
04. Comin Around (7:25) met Dougy Mandagi
05. Tweak Your Nipple
06. Flyin Hi (7:08)
07. Love Is My Condition (5:20) met Mia Maestro
08. Feelin Good (7:06) met Dido
09. North Star (6:02) met Dido
10. Sun to Me (7:59)
11. Happy (4:11)

Dit zou betekenen dat als ik "Scandalous" origineel als track wil hebben de reguliere CD ook erbij zou moeten kopen á € 16,-
Dit riekt toch een beetje naar geldklopperij...
Wel aardig van FRS dat ik een gratis single van "Not Going Home" erbij kreeg!

avatar van Rumour
4,0
CoExiSt schreef:
Dit riekt toch een beetje naar geldklopperij...

Tja, en dan verwacht ik over een tijdje ook nog een aanvullende schijf a la Irreverence/Saturday 3AM/Reperspective/Everything Will Be Alright Tomorrow. Al geloof ik niet dat er voor To All New Arrivals zo'n bonusplaatje verschenen is?

avatar van Lennonlover
Ik ben ze twee weken geleden gaan zien in de AB. Erg teleurstellend.

De nieuwe plaat heeft een par goeie nummers opstaan die erg dansbaar zijn en een publiek wel meekrijgen. Absoluut. Maar toegegeven, na twee luisterbeurten zijn de melodietjes afgezaagd en erg doorzichtig.

Het absoluute hoogtepunt van de plaat is natuurlijk Not Going Home.

Gast
geplaatst: vandaag om 13:15 uur

geplaatst: vandaag om 13:15 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.