Even dit album vandaag markeren ivm
dit bericht.
Ik was dus de afgelopen tijd bezig om een nieuw album van Joni Mitchell uit te zoeken en heb er wat lichtjes beluisterd. Ik moet wel eerlijk zeggen dat de jaren 80 albums mij (nog) niet echt aanspreken. En dat begon al ergens met het live album
Joni Mitchell - Shadows and Light (1980) - MusicMeter.nl. Iets met wel Hejira daar maar ook al wat gepingel en gejengel waar ik nog echt aan moet wennen.
Dus even de jaren 80 overslaan en naar 1991 met dit album. Misschien comprimeer ik die jaren 80 ooit tussen de 60/70 albums en die van na 1990.
Van dit album kende ik eigenlijk alleen Slouching Towards Bethlehem maar dan van
Joni Mitchell - Travelogue (2002) - MusicMeter.nl. Je weet wel, die uitvoering met dat geweldige mannenkoor wat meezingt.
Ik moet bij dit album even wennen aan de tussenperiode van Mitchells stem tussen het hoge van de eerste albums tot de lage van de laatste albums. Ze lijkt hier soms wel een jongen wiens stem nog niet kan kiezen door ‘de baard in de keel’ krijgen. Joni’s stem weet echt nog niet welke kant ze op wil gaan. En dat maakt het soms schel. Maar de eerste luisterbeurten bevallen mij prima.
Tijd om dit album in te duiken !
