Cured schreef:
(quote)
Daar vind ik 10 jaar bestaan te kort voor. De toekomst zal dat uitwijzen (we zien in 2025 wel eens weer). Of ik het inhoudelijk nu al met je eens ben, dan zou ik ,nogmaals, het album eens stevig onder de loep moeten nemen en ben jij ook weer 10 jaar ouder.
De tijdloosheid van een album hoeft geen verband te houden met de leeftijd. Het is makkelijker uitspraken doen als het album al een tijd meegaat, maar in principe kan ik een album wat dit jaar uitkomt ook al tijdloos vinden klinken (bijvoorbeeld de nieuwste van Sufjan Stevens). Tijdloos hangt samen met een geluid waarvan je het gevoel hebt dat dit wel eens heel lang populair kan blijven. En dus niet per se aan een enkele periode gebonden is. Dat gevoel heb ik bij Arcade Fire.
Cured schreef:
Overigens is Funeral gewoon een voorbeeld, ik had ook Turn On The Bright Lights kunnen nemen, Veel 'ouderen' vinden het teveel een echo uit de begin '80's, Funeral weet ik zo niet meer ; dan moet ik die weer beluisteren.
Interpol vind ik iets minder tijdloos, maar nog altijd tijdlozer dan veel soortgelijke bands uit dezelfde generatie waar we nu weinig meer van horen.

Ik snap niet precies wat je met die echo bedoeld en waar dat storend zou zijn. Wil je misschien zeggen dat bands van nu geen inspiratie meer op mogen doen uit eerdere tijdperken omdat de oudere garde altijd zo blijven vergelijken met hetgeen wat ze al goed kennen? Dat is dan geen eerlijke contest.