menu

Boogie Down Productions - Criminal Minded (1987)

Alternatieve titel: Memory of a Man and His Music

mijn stem
3,83 (156)
156 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: B-Boy

  1. Poetry (4:19)
  2. South Bronx (4:31)
  3. 9mm Goes Bang (4:10)
  4. Word from Our Sponsor (4:25)
  5. Elementary (4:26)
  6. Dope Beat (4:13)
  7. Remix for P Is Free (4:15)
  8. The Bridge Is Over (4:21)
  9. Super-Hoe (4:16)
  10. Criminal Minded (4:26)
  11. The Scott La Rock Mega Mix * (6:40)
  12. Poetry #3 * (5:09)
  13. Criminal Minded [Doc Mix] * (6:54)
  14. 9mm [Hot Club Version] * (4:21)
  15. The P Is Free [Hot Club Version] * (4:19)
toon 5 bonustracks
totale tijdsduur: 43:22 (1:10:45)
zoeken in:
avatar van Outblasty
4,5
9mm goes bang, Dope beat en The bridge is over zijn gewoon classics. Wat een heerlijke nummers zeg , de rest vind ik af en toe een beetje saai maar dit gaat waarschijnlijk nog wel veranderen omdat ik het album pas voor de 4e keer luister.

Improvision
Tegenvaller dit album. Het heeft duidelijk de tand des tijds niet doorstaan. Kale, saaie producties en een KRS-One die mij (zoals gewoonlijk) niet kan overtuigen.
Het kan dan wel een vernieuwend album zijn geweest in zijn tijd. Het boeit me geen moment, ik had zelfs moeite om het geheel uit te zitten. 2*

avatar van Raul
4,0
Ontzettend vernieuwend en fris album. Nog steeds relevant en heel goed te beluisteren. KRS-One heeft een aparte stijl waarvoor je wel in de stemming moet zijn vind ik en dit komt ook door de wat kale beats, maar al met een al een oldskool klassierkertje.

Toppers zijn de hier al veel genoemde nummer The Bridge Is Over, 9mm Goes Bang en South Bronx maar de beste is misschien nog wel de titelsong Criminal Minded.

Al met al 4 sterren voor dit album, vind em net iets beter dan zijn opvolger By All Means Necessary.

Boogie Down Production, will always get paid
We take the wackest song and make it better
Remember, to let us under your skin
Cause then you'll begin
To master, rhyming, rhyming, rhyming

avatar van principal2000
5,0
Een van de grote klassiekers in de geschiedenis van hiphop. Hoe het met Scott LaRock is afgelopen is algemeen bekend. Minimalistische productie met drumcomputers kan toch leiden tot zulke lekkere beats. Groot contrast met sommige hedendaagse bombastische producties die nog steeds hol of standaard klinken. KRS-1 als gangster bevalt zelfs nog, maar ik heb hem liever als teacher.

avatar van MAS
5,0
MAS
Ik kan heel goed begrijpen dat mensen dit album niet zo goed vinden maar ik vind het geweldig. De kale producties zetten een prachtige sfeer neer en met KRS-Ones raps wordt je even meegenomen naar de Bronx eind jaren tachtig. Alleen de Scot La Rock megamix is een beetje overbodig maar die stond ook niet op het orgineel. De andere 3 bonusnummers ken ik eigenlijk niet maar ik denk ook niet dat ze iets toevoegen aan deze plaat.

avatar van Outblasty
4,5
Ik verhoog toch maar naar 4,5. Ik begin deze hiphop klassieker steeds meer te waarderen. In het begin had ik een beetje moeite met die oldschool sound maar nu ik daaraan gewend ben is dit gewoon een supervet album!

Mijn favoriete tracks zijn The bridge is over en 9mm goes bang. Maar Poetry, South Bronx en Dope beat vind ik ook echt super vet!

FightForMore
Ik vind het gewoon een geweldig album, in het begin had ik niet eens door dat KRS-One erbij was.

avatar van KILLERBEE99
3,5
9mm Goes Bang want een heerlijk nummer

toris
Improvision schreef:
Tegenvaller dit album. Het heeft duidelijk de tand des tijds niet doorstaan. Kale, saaie producties en een KRS-One die mij (zoals gewoonlijk) niet kan overtuigen.
Het kan dan wel een vernieuwend album zijn geweest in zijn tijd. Het boeit me geen moment, ik had zelfs moeite om het geheel uit te zitten. 2*


grotendeels mee eens, maar ik kan KRS net wat beter waarderen

FightForMore
Ik heb hem vandaag opnieuw beluisterd, maar ik verlaag m'n cijfer. Ik heb er nu een hele andere mening over. Het blijft een klassieker, maar de tand des tijds heeft hem idd niet doorstaan. De enige nummers die ik nog kan waarderen, zijn ; South Bronx, The Bridge Is Over en Criminal Minded. Helaas, maar voor een vijf moet ik het hele album perfect vinden en dat voel ik niet. Hij gaat van een vijf naar 3,5 en ik doe hem uit m'n top10.

avatar van orbit
4,5
Oh? Hoeveel nummers als 9mm Goes Bang hoor jij dan dagelijks voorbij komen?

FightForMore
En wat heeft dat er mee te maken ?

avatar van orbit
4,5
Dat is één van de beste tracks op deze plaat! En eentje die jij niet noemt dus..

FightForMore
Het is wel een aardige nummer, maar niet zo zoals die drie dat ik genoemd heb.

avatar van orbit
4,5
Ik vind het veruit het vetste nummer dat hierop staat! Verder houd ik wel van de manier van rappen van KRS-one, intelligente en recht-in-your-face lyrics.

avatar van FlyLo
1,5
Kinderlijk eenvoudige rijmpjes en beats, zoals eigenlijk op ieder BDP-album..
Neem nu Word From Our Sponsor, alleen al die eerste verse:
I'm from the Bronx, Blastmaster KRS-One
Provin that my job ain't done until I get some
More, no need to roar or yell
Cos I can still tell what will sell
And would have sold without yellin over a drum roll
That style is old, so unfold
Blossom, bloom, you got the room
So go ahead and consume
A new era, KRS-One comes better
Bite another lyric? Never
Cos I'm too clever, however
I own my own label
Partners with Scott LaRock, he's on the turntable
And partner Lee Smith
I'm exercising a true gift just to uplift
Hip-hop, hip-hop
My voice is like a monster
And now a word from our sponsor

Dat is toch echt van een niveautje

avatar van Sjoerd_
4,0
Jij ziet het niet in het juiste perspectief.

avatar van FlyLo
1,5
Ik zie het inderdaad vanuit mijn perspectief, anno 2011.
Dat de mensen anno 1987 in de Bronx een ander perspectief hadden trek ik zeker niet in twijfel.

avatar van principal2000
5,0
FlyLo schreef:
Kinderlijk eenvoudige rijmpjes en beats, zoals eigenlijk op ieder BDP-album..

En toch zoveel klassieker af leveren. Dan moet BDP toch iets goed gedaan hebben. Bovendien vind ik de beats verre van kinderlijk eenvoudig als je het over het hele repertoire van BDP hebt.

avatar van FlyLo
1,5
principal2000 schreef:
(quote)

En toch zoveel klassieker af leveren. Dan moet BDP toch iets goed gedaan hebben. Bovendien vind ik de beats verre van kinderlijk eenvoudig als je het over het hele repertoire van BDP hebt.

De beats niet eenvoudig? Dan moet je toch eens een paar recentere hiphopalbums gaan beluisteren.
Wat BDP precies goed heeft gedaan is me altijd al een raadsel geweest.

avatar van Sjoerd_
4,0
Je kan deze beats toch niet vergelijken met beats van nu? In hun tijd hadden ze waarschijnlijk een 8 sporen recorder en een simpele drumcomputer.

avatar van Psycholamp
5,0
Zeker niet vergelijken met de beats van nu, maar wel met die van 1987 en je zult merken dat dit een vooruitstrevend album is. En ik vind de beat van The bridge is over één van de beste beats allertijden. Een 1,5 geven aan een album, wat voor een revoltie heeft gezorgd binnen de hiphop, vind ik wel erg laag.

avatar van FlyLo
1,5
Sjoerd_ schreef:
Je kan deze beats toch niet vergelijken met beats van nu? In hun tijd hadden ze waarschijnlijk een 8 sporen recorder en een simpele drumcomputer.

Klassiekers zijn tijdloos. Kijk maar naar de SAW van Aphex Twin, ongeveer in dezelfde tijd gemaakt.
Dit is absoluut geen tijdloos album.

avatar van KILLERBEE99
3,5
Ik vind dit geen super vet album, maar ook zeker niet slecht. Vind hem gewoon best leuk.

Vooral 9mm Goes Bang

Beats mogen dan wel simpel zijn, maar ze passen er goed bij!

avatar van MJ_DA_MAN
4,0
Toch knap dat Scott La Rock met zeer beperkte apparatuur fijnere beats kon maken dan vele hedendaagse producers die gebruik maken van de duurste dingetjes.

avatar van MAS
5,0
MAS
Psycholamp schreef:
Zeker niet vergelijken met de beats van nu, maar wel met die van 1987 en je zult merken dat dit een vooruitstrevend album is. En ik vind de beat van The bridge is over één van de beste beats allertijden. Een 1,5 geven aan een album, wat voor een revoltie heeft gezorgd binnen de hiphop, vind ik wel erg laag.


Ik vind de beats zeker vooruitstrevend en voor mij is dit ook een tijdloos album. Als Flylo dit echter barslecht vind is het zijn goed recht om een 1,5 te geven. Flylo heeft geloof ik ook niet veel met oldschool hiphop.

avatar van FlyLo
1,5

avatar van René.
4,0
Vet album, maar ik vind de 2de beter.
Ik vind de producties juist wel goed, er is helemaal niks mis met 'eenvoudige' beats.

avatar van gweah
5,0
Mooi al die discussies. Veel luisteraars worden toch aangetrokken door de legendarische status van dit soort albums, en treffen vervolgens een heel ander soort hip-hop aan dan ze gewend zijn. Toch goed dat deze muziek nog gecheckt wordt, ook door nieuwe luisteraars, de helden van het genre verdienen het wel vind ik.

Ik moet eerlijk bekennen dat het bij ook lang geduurd heeft voordat ik op het punt was dat ik platen als deze echt vet ging vinden, ipv dat ik ze goed WILDE vinden (zo van: als iedereen het zegt, dan zal het wel, ik hoor het alleen niet). Lang was 1993 zo'n beetje het oudste wat ik nog goed vond (met The Low End Theory als uitzondering, wat ook echt een zeer toegankelijke en tijdloze plaat is vind ik).

Ik moet zeggen dat het er ook echt wel vanaf hangt hoe je het luistert. Tracks van bv. een Criminal Minded of Paid In Full op youtube doen geen recht aan hoe het hoort te klinken (vinyl of cd kwaliteit, volume open op een goed audio systeem met serieuze speakers in een kamer van tenminste huiskamer formaat).

Ik ben de laatste paar maanden echt verslingerd geraakt aan alle jaren 80/begin jaren 90 hip hop classics die ik daarvoor wel luisterde maar nog niet echt voelde.

Mijn favorieten TOT 93 (mijn vroegere 'grens'):
Paid in full, Criminal minded, By all means necessary, It takes a nation... (!!!!! hard mijn top tien binnen geknald), Critical beatdown, Great adventures, Long live the Kane, Strictly business, Unfinished business, Business never personal, Road to the riches, 3 feet high & rising, De La Soul is dead, Amerikkka's most wanted, Low end theory, Breaking atoms, Cypress Hill's eerste album, Mecca & the soul brother, Whut thee album, Stunts blunts & hip hop.... ik luister nu even bijna niets anders meer. Hoop dat er nog vele nieuwe 'ontdekkingen' volgen. Brand Nubian's One for all en DOC's No one can do it better klikken nog niet echt bij mij (goed, maar nog niet fantastisch)

Sorry voor off topic maar toch wel aansluitend bij alle discussie denk ik.

Wat betreft Criminal Minded: een van de weinigen uit dit tijdperk waarvoor echt geldt: alle tien goed. Wat een plaat, en wat een klassieke tracks allemaal. Heerlijk. 5 sterren, en die geef ik niet zo snel meer, (heb de bezem door al mijn stemmen gehaald.)

avatar van principal2000
5,0
@ gweah: ik mis nog alle andere albums van Eric B. & Rakim en Public Enemy
Maar leuk dat je terug in de tijd gaat. Er zijn nog vele andere albums uit de " gouden periode" die je kunt checken. Bijvoorbeeld Black Sheep, Biz Markie, Ice-T, Ice Cube (andere albums), NWA, Geto Boys etc. etc.
Veel ontdekplezier!

Gast
geplaatst: vandaag om 20:11 uur

geplaatst: vandaag om 20:11 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.